Jump to content

БТК и безжични стационарни телефони ?!


Stoiko

Recommended Posts

В наше село БТК почнало да раздава безплатно безжични телефони, като спира стационарните.....изобщо заебава кабелната мрежа. Някой знае ли подробности ? Какви станции ползват ,какви честоти ?

Цитат на една статия :

"

От БТК раздават безпатно безжични телефони в селата

От началото на седмицата започна цифровизация на стационарните телефони в селата. В момента групи на БТК работят в Трудовец и Врачеш. За предприетите действия по цифровизацията са уведомени кметовете на населните места.

Новият телефонен номер на всеки абонат ще бъде образуван от кода на селото и действащия индивидуален телефонен номер. В по-малките села, където номерата са трицифрени, ще се добавя 2 пред останалите цифри.

Предвижда се цифровизирането да приключи до края на тази година. През 2009 год. ще бъдат цифровизирани телефонните номера в Липница, Боженица и Рашково.

За първи път от тази година цифровизирането на стационарните телефони ще се реализира на базата на безжична технология. За целта на абонатите в селата ще бъдат предоставени безплатно нови телефонни апарати. Чрез тях ще могат да се разпознават входящите повиквания, да се пренасочват повиванията към друг номер, да се осъществява конферентна връзка между трима участника и други."

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам конкретна идея.Но навремето в камчия където видях за-първи път уличен телефон от старите Беткоми(син с фонокарта) ми направи впечетление, че никъде нямаше висящ кабел до него и викам брех тия са го закопали а то нищо общо.Като се загледах на кабинката над него имаше антенка с кръгова диаграма и поне по вида и мисля, че е някъде около 400МХз но пак не съм 100% сигорен.Може това да е такава технология която е при вас..Но по-този начин си вкарват авто-гол с адсла.. :)

п.п. Няма да се учудя ако ползват мобифонската система!Това много лесно  с един скенер може да се провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май спестяват от централи, но медния кабел до клиентите в селата толкова ли е неизползваем? Трябва да проверя какво ще се случи с вилата на село...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае нещо по-конкретно по случая?

Цени, и дали ще има и интернет с тез телефончета ?

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май спестяват от централи, но медния кабел до клиентите в селата толкова ли е неизползваем? Трябва да проверя какво ще се случи с вилата на село...

Toй във Варна е отчайващ, а за селата си прави сметката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BTC никога не са казвали нищо за безжични телефони:

http://www.btc.bg/bg/business/news/show/24/

Моля отркилия темата да посочи инзточника си и да редактира поста си.

Tъй кат гледам ще има ADSL и на вилата (мухахаxа >:]) само че BTC ще се дървят първо на некви там 4 селца, пък наща вила скоро няма да я огрее  :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BTC никога не са казвали нищо за безжични телефони:

http://www.btc.bg/bg/business/news/show/24/

Моля отркилия темата да посочи инзточника си и да редактира поста си.

Tъй кат гледам ще има ADSL и на вилата (мухахаxа >:]) само че BTC ще се дървят първо на некви там 4 селца, пък наща вила скоро няма да я огрее  :(

Какъв първоизточник  ;D Тука казаха "Идвайте да си взимете новите телефони, щото старите по кабела ги спираме" ! Уволнили са  всичкия персонал който подържаше централата е кабелната мрежа.

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама никъде не пише за нет..Пък още повече за стандарта на който ще работи системата..Но няма да е като мобифонските май поне пише че е цифрова.. :)Е все пак незнам онея беткоми на какъв стандарт работеха но се чуваха много чисто!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като взема телефона първата работа ще ми е да го разглобя и ще видим какво се крие вътре :P

;D То и аз мойте power line адаптери исках да ги видя.. ама като немога ги подкарам няма ги отварям :) БТК 99%^ ще имат лепенка за гаранцията на тела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години баджанака работеше в офис на М-тел. Бяха им раздали експериментално домашни телефони със сим карта работещи в мрежата на GSM. До колкото чух май тези на БТК са през мрежата на Vivatel..., но не съм 100% сигурен!

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път у нас цифровизирането на стационарните телефони ще се реализира на базата на безжична технология

:)

БТК и Вивател са почти едно и същи да. Дано новите безжични телефони са чисти GSMи, поне ще са съвместими, иначе след някоя друга година ще бракуват и тях. Освен ако не са наистина доста по-евтини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

:)

БТК и Вивател са почти едно и същи да. Дано новите безжични телефони са чисти GSMи, поне ще са съвместими, иначе след някоя друга година ще бракуват и тях. Освен ако не са наистина доста по-евтини.

Няма как да не са ГСМ , скока от една технология на друга е скъп , а дали ще има и интернет в пакета или не няма никакво значение :) , така ще им отпаднат доста проблеми но и други ще имат абонатите , като основен недостатък мога да отчета това, че ако няма ток не може да се обадиш, което е важно при аварийни ситуации.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е сигорно за тока..Може някой да се е сетил за вградена батерия.Все пак както каза ако няма ток и стане нещо кофти....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.