Jump to content

Въпрос за "unlocked" CPU


jordan_ruse

Recommended Posts

Здравейте. Сдобих се преди известно време с FX-4100 процесор на АМД, който е отключен. Имам в биоса опция "unlock" която може да е Enable/disable. Въпроса ми е следния :

- каква ми е "кирията" :)) от това че процесора ми е отключен ??!?

п.п. не съм взел някой атлон ЛЕ който след отключване да се "превърне" в двуядрен феном. говоря за FX процесорите. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да го овръклокваш повече. Въпорса е дали останалите компоненти около процесора държат на повече стрес. Понякога и самите процесори започват да работят не както трябва след овърклок (т.е. повреждат се необратимо). Ако не ти се товари процесора на 100% - остави овръклока за следващия му собственик или когато ти потрябва.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

повече от достатъчен ми е. купих го за да цъкам на дърти години, млади игрици :). а относно клока, верно държи много. пробвах до, само за тест на 4500мхз. рам-а цъкаше на 1800 и нещо и мина 3дмарк тест без грижи, но го върнах на дефолт. гледах по сайтове някакви как са пускали подобен на 7-8гигахерца но това е извращение и то с някакви азотни охлаждания :). та ... ясно ... файда от това ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е никаква, с много четене, смелост, време и мерак и много експериментиране може да се постигне нещо. Може да се наложи смяна дънна платка, смяна RAM с по-овръклокърски. Някои хора си взимат количество процесори различни "лот"-ове да си ги оврърклокват и да видят кой ще се овръклокне най-много.

В някои случаи овърклока ти спестява купуването на нов хардуер. Преди много години овърклоквахме с брат ми S370 Celeron от 533 на 800MHz със stock охладител. Така можехме да играем някои игри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

оверколока е за бедни ентусиасти

а и самата процедура си е рискова отвсякъде

който иска ивестира с жълти стотинки нищо не става

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Овърклока е:

- спорт, маркетинг и зарибявки, производителя ти дава наготово съответните елементи по дъното които го позволяват + софтуер

- средство да постигнеш производителност за конкретна цел с конкретен софтуер, например да играеш някоя току-що излязла игра - най-често но не пречи и за изчисления.

- като го направиш успешно се кефиш че ти е бърза машината, т.е. и за кеф се прави, все едно си направил пърформънс тунинг на голфа и гаааз :)

- който клоква си носи сам отговорността и като му цъфне - си сменя хардуера :)

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Овърклока е:

- спорт, маркетинг и зарибявки, производителя ти дава наготово съответните елементи по дъното които го позволяват + софтуер

- средство да постигнеш производителност за конкретна цел с конкретен софтуер, например да играеш някоя току-що излязла игра - най-често но не пречи и за изчисления.

- като го направиш успешно се кефиш че ти е бърза машината, т.е. и за кеф се прави, все едно си направил пърформънс тунинг на голфа и гаааз :)

- който клоква си носи сам отговорността и като му цъфне - си сменя хардуера :)

Така е, също има сериозен образователен аспект - самообразоваш се по видовете хардуер и техните възможности.

Вярно е, че по-голямата част от хората, които прибягват до овърклок не са заможни, но това правят и хора с върхови модели на компоненти.

Аз лично съм фен на занятието, особено ако има смисъл (ако е практично), а едно време на старите машини (от 486 DX2 и нагоре) си имаше доста смисъл :).

Спомням си, как с един приятел клокнахме един Celeron Tualatin 1.3GHz @ 1.8GHz, на дъно, което официално поддържаше само Coppermine процесори, а ефекта беше, че от Celeron Tualatin на 100FSB се получи Pentium 3 Tualatin na 140FSB (разликата между Celeron и P3 от флагмента Tualatin тогава беше само FSB (100/133), в последствие пуснаха и сървърни версии "Tualatin S", но те вече имаха двойно повече кеш и поддръжка на SMP (работа в двупроцесорен режим)). Реалната производителност на клокнатата машина беше около тази на P4 Northwood 2.6GHz. Тогава имах нужда от по-мощна машина, за компресия на видео потоци (разликата беше почти двойна), а не ми се даваха пари за P4 :), от там имаше и смисъл. Сегашните класове домашни машини имат завидна производителност (дори ниския клас), и смисъла малко се губи, освен ако не е за спорта.

По темата - ако машината не се товари - няма особен смисъл да клокваш, ако е за образователен ефект, пробвай (но добре се запознай с характеристиките на това, което ще клокваш - волтажи на ядрото, чипсета и паметта, оптимални настройки за тайминги, FSB и др., също какво са постигнали със подобен хардуер други ентусиасти в сайтове като www.overclockers.ru).

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.