Jump to content
  • 0

Mikrotik E-Mail

tibcho

Question

Приятели как да накарам това чудо Микротик да праща e-mail-и? Какво ли не опитвах по настройките и какви ли не сървъри инсталирах, но не мога да го накарам да праща e-mail-и навън (извън локалната мрежа да речем към gmail.com или пък mail.bg например). Имам динамично ип което си е като реалното достъпно е от цял свят, но се сменя през седмица вързал съм го с No-Ip хост. Кажете вие какво сте направили и как сте настройли вашите Микротици да могат да пращат e-mail-и... :( Ще съм благодарен на подробно обяснение, благодаря

7 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Да не би доставчика ти да ти реже 25 порт (smtp) който се ползва точно затова. Може да провериш с телнет на 25 порт към някой мейл сървър

• 0

Аз съм го настроил с gmail и си работи перфектно не помня да имаше някакви по такива странни проблеми единствено се сещам за доставчика да го е блокирал този 25 порт ама гмаил работи на 587 почети тук. http://support.google.com/mail/bin/answer.py?hl=en&answer=13287

• 0

Momo какви настройки си сложил за gmail защото и аз опитах, но нещо не ми се получи и така :( Микротика ми е стар 3.30 но никъде не открих да има бъг или проблем с /tool e-mail за тази версия..

Грешката в повечето случай:

11:54:48 system,e-mail,error Error sending e-mail: abnormal termination (timeout)

Може би проблема идва от TLS, но не мога да си обесня защо го нямам като команда в /tool e-mail след като в changelog-а пише, че е въведено още от версия 3.21

What's new in 3.21:

*) added TFTP server;

*) added authorization and TLS support to email tool;

Помоооощщщ...

Edited by tibcho

• 0

аз използавам SSLна порт 465 или TLS/STARTTLS: 587 и вдвата случая си работят перфектно и изпращат маил.

• 0

3.22 е работело. Имали са разминаване с гугъл, което е оправено чак във 4.6. Level 4 лиценза е 30 долара крайна цена купен от правилното място.

Ако искаш да потвърдиш - използвай debug logging за email.

Edited by NetworkPro

• 0

Momo с коя версия Микротик си защото на мен изобщо не ми дава в командата /tool e-mail да си избирам SSL или пък TLS :( на нормален клиент например Thunderbird или с телнет от cmd.exe си се свързвам с smtp.gmail.com a микротика ми не може да се свърже и дава timeout ... ако е възможно експортни и настройките си на /tool e-mail благодаря

п.с.: Имам чувството, че Микротик не се обръща коректно към сървъра с EHLO и STARTTLS както му е реда и затова след определено време сървъра го дисконектва..

• 0

Изобщо описал ли си smpt сървър или чакаш микротика сам да си го намери ? :)