Jump to content
  • 0

Mikrotik E-Mail


tibcho

Въпрос

Приятели как да накарам това чудо Микротик да праща e-mail-и? Какво ли не опитвах по настройките и какви ли не сървъри инсталирах, но не мога да го накарам да праща e-mail-и навън (извън локалната мрежа да речем към gmail.com или пък mail.bg например). Имам динамично ип което си е като реалното достъпно е от цял свят, но се сменя през седмица вързал съм го с No-Ip хост. Кажете вие какво сте направили и как сте настройли вашите Микротици да могат да пращат e-mail-и... :( Ще съм благодарен на подробно обяснение, благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Да не би доставчика ти да ти реже 25 порт (smtp) който се ползва точно затова. Може да провериш с телнет на 25 порт към някой мейл сървър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм го настроил с gmail и си работи перфектно не помня да имаше някакви по такива странни проблеми единствено се сещам за доставчика да го е блокирал този 25 порт ама гмаил работи на 587 почети тук. http://support.google.com/mail/bin/answer.py?hl=en&answer=13287

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Momo какви настройки си сложил за gmail защото и аз опитах, но нещо не ми се получи и така :( Микротика ми е стар 3.30 но никъде не открих да има бъг или проблем с /tool e-mail за тази версия..

Грешката в повечето случай:

11:54:48 system,e-mail,error Error sending e-mail: abnormal termination (timeout)

Може би проблема идва от TLS, но не мога да си обесня защо го нямам като команда в /tool e-mail след като в changelog-а пише, че е въведено още от версия 3.21

What's new in 3.21:

*) added TFTP server;

*) added authorization and TLS support to email tool;

Помоооощщщ...

Редактирано от tibcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

3.22 е работело. Имали са разминаване с гугъл, което е оправено чак във 4.6. Level 4 лиценза е 30 долара крайна цена купен от правилното място.

Ако искаш да потвърдиш - използвай debug logging за email.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Momo с коя версия Микротик си защото на мен изобщо не ми дава в командата /tool e-mail да си избирам SSL или пък TLS :( на нормален клиент например Thunderbird или с телнет от cmd.exe си се свързвам с smtp.gmail.com a микротика ми не може да се свърже и дава timeout ... ако е възможно експортни и настройките си на /tool e-mail благодаря

п.с.: Имам чувството, че Микротик не се обръща коректно към сървъра с EHLO и STARTTLS както му е реда и затова след определено време сървъра го дисконектва..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.