Jump to content
  • 0

Достъп до МТ след wifi рутер


bushybg

Въпрос

Днес вкъщи си сложих rb750 след него имам рутер Netgear който ми пуска интернета безжично. Въпроса ми е какви конфигурации трябва да се направят, че да мога да достъпвам Микротика през безжичната мрежа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

ип адресите кой ги раздава микротика или Netgear

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Днес вкъщи си сложих rb750 след него имам рутер Netgear който ми пуска интернета безжично. Въпроса ми е какви конфигурации трябва да се направят, че да мога да достъпвам Микротика през безжичната мрежа?

да напишеш ип адреса в Winbox или броузера... колко сложно може да е? Освен ако не си сложил 192.168.1.0/24 и на двете места естествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

така най-лесно е спираш дхцп-то на Netgear-a, кабела който до сега е влизал в ван порта на рутера го слагаш в някои от лановете и си готов така рутирането ще се извършва от микротик а ти ще си се кефиш колко ти е стабилен уаерлеса, а за да имаш достъп и до менюто на Netgear-a , слагаш му някакъв статичен адрес от тези които микротика раздава и готово, не мога да си обясня защо масово хората си слагате рутер зад рутер и на двата рутера им работят дхцп- сърварите какъв е смисъла

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

анатоли прави се защото 750 няма вифи :) и аз съм така вкъщи защото ми изпадна 750Г и имах преди това рутери. от днес си поръчах и TL-WR740N и ще го ползвам за евтино Н - ап. така може да постигнеш по-високи скорости отколкото ако Нетгиъра му се налага да рутира и да има криптуране на WI-FI с парола и т.н. дори ако си пуснеш хотспот на 750-то вместо да слагаш парола на нетгиъра ще имаш по-висока скорост

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

да де това ми е идеята, аз съм по този начин и не мога да се оплача от кофти вифи, разтоварваш АП-то от рутиране, криптиране и т.н и то работи по стабилно, между другото и аз имах същия рутер префлашнах го с ddwrt и повече от 15мбита не искаше да прекара по вифи оставих си го на село и сега си работи там но повече от 15 мегабита по вифи не минава просто ти го казвам ако не ти се налага да правиш нещо по специфично с рутера не го префлашваи с ддврт. Преди префлаша спокойно си минаваха 50 мбита просто на такъв пакет съм във Варна предполагам че може и още но не сам се заигравал . .DD-WRT v24-sp2 (11/21/10) std това ми е фримуера на рутера той повече от 15 мбита по вифи не прекарва, опитах да го върна до оригиналния му фрим обаче ми даде грешка опитах с тфтп но и с него не стана и така си го командировах на село и съм доволен там 15 мбита ме устройват,просто го имай в предвид

Редактирано от Anatoli
  • Харесай 1

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.