Jump to content
  • 0

Удължаване на кабел до "Poe Power Injector" ?


dtmf

Въпрос

Ситуацията е следната, TP Link WA 5210 в стаята ми работи , а когато монтирам устройството на терасата ( около 0 градуса целзии ) спира да работи след 10-20 минути. В режим AP се рестартира, а в другите режими губя и достъп до контрола на устройството по LAN и Wifi.

1. Пречи му ниската температура, не работи при около 0 градуса?

2.Проблем е удължения кабел от устройството до Poe power injectora, който е около 5 метра неекраниран. Може би трябваше да удължа не този кабел, а LAN кабела от power injectora до компютъра?

При тестовете в стаята ползвам LAN кабел около 1-2 метра.

Една ситуация: в стаята заработва на repeater,изкарвам го на терасата и работи няколко минути, след което ми изчезва достъпа до контрола на устройството, режима на repeater обаче продължава да работи.

3.Пробутали са ми дефектно устройство?

Редактирано от dtmf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

TP-Link работят и на -15 -20 проверено от години :) Ако кабела с който си го побългарявал е с много малко сечение е възможно да не му стига напрежение до устройството. Пробвай същата та схема но във вас и ще ти се изясни от къде идва проблема.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По точка 1. Пречи му ниската температура, не работи при около 0 градуса? - работи и при -10 - 15 градуса тествано.

По точка 2. Проблем е удължения кабел от устройството до Poe power injectora .... - имам пуснато такъв ТПлинк с 40 метра кабел и работи без проблеми.

По точка 3.Пробутали са ми дефектно устройство? - много е възможно да е така, пробвай с префлаш на фирмуера.

Възможни проблеми: кофти кабел в твоя случай 5 метра от устройството до пое-то или проблем в самото устройство.

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Оказа се че проблема не е в кабела, свързах го с къс кабел както си стои на терасата и в режим АР се рестартира през няколко секунди. Както си е закачено с късия кабел внесох устройството в стаята и веднага заработи стабилно без рестарти. Сега ще търся нещо което прилича на температурен датчик вътре по платката.

Това е фирмуера, мисля че няма по нов понеже го теглих от сайта им.

Firmware 4.4.4 Build 100930 Rel.35789n

Hardware Version:

WA5210G v1 0816311C

Редакция:

От преди два дни имало нов фирмуер 4.4.5., качих го и нямаше промяна към оправяне, после възстанових заводските настройки и за момента работи стабилно на терасата. Май някъде се бъгва, мисля като сложа WPA2 , или променя IP от 192.168.1.254. към 192.168.0.ХХХ но ще го наблюдавам от сега.

Редактирано от dtmf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Датчик няма... А това не го разбрах НЕ работи при 0, а работи при -10 15 ?

Прочети го внимателно :)

Не работи при 0 - питане.

- работи и при -10 - 15 градуса тествано. - пояснение и опровержение!

Редактирано от dabadaba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имах предвид, че работи и при "-10" "-15" градуса.

Монтирано е на открито.

Редактирано от Intel

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Оказа се че на 1-ви и 2-ри канал изобщо не тръгва да излъчва когато е на терасата ( студено), на 3-ти канал се рестартира постоянно, а на останалите канали работи. Никога не ми е вървяло с китайски WiFi устройства. До сега съм купувал няколко тайвански и няколко китайски и с тайванските никога не е имало проблеми, а с китайските винаги. Имам предвид и WIFI USB адаптери Gsky,Wifi Sky,ALFA Awus 036 NHR и безименни тайвански Free wifi link.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Въобще няма значение дали е китайско, тайванско или от където и да е. Аз с тп-линк съм нямал никакви проблеми, а съм монтирал стотици.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Ако устройството е шарило навън навътре може да е кондензирало от където и да идва проблема

ако е хубав кабела 80 метра poe не е проблем (при 48 волта)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

това радио си го дават да работи на -30 даже, имам сложени на около 900м надморска от студ не са спирали.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По някога само жегата го мори. Имахме едно което беше на един покрив и едно лято по обед започна да се губи. След като му се сложи "козирка" над кутията всичко се оправи. Но там кутията му минаваше 50градуса от вън според лазерния термометър, а вътре би трябвало да е повече поради липса на каквито и да е отвори.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.