Jump to content

Кутии за АП


Avenzzi

Recommended Posts

Здравейте на всички във Форума!

Имам един въпрос към напредналите юзери?

Трябва ми хубава кутия за АП, от Пловдив съм, а тук избора е доста голям.

Бих се радвал ако споделите мнения по темата. АП ще е 2,4 GHz с тази антена

http://www.anteni.ne...ages/ms2406.pdf

Благодаря на всички отзовали се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си уточнил няколко неща:

- за външен или вътрешен монтаж

- пластмасова / метална - с какво заключване (краде ли се при вас? - при нас много :) )

- размерите на ап то / борда

Лично мое мнение тази антена която си посочил - не става за нищо.

  • Харесай 1

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АП е Едимакс 6207 за външен монтаж (без значение пласмасова или метална, важното е да е сигурна), съобразявам се с излъчваната честота на Едимакса за това ми предложиха тази антена.

Търся нещо с кръгова диаграма, ако има неща по-добро със съответната диаграма и честота естествено, че ще взема него.

Благодаря за съвета, и се извинявам за малкото инфо което съм дал в предният пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12db антена на тплинк ? или омнито на пасат :)http://sat.bg/communicational/index.php?main_page=product_info&cPath=70_13_50&products_id=47

Редактирано от danielskiii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омни антена, под сто лева работи също толкова добре, колкото и оригиналната клечица на тплинк рутерчетата. Сложи си две ето такива http://www.anteni.ne...es/ms2415p3.pdf ефекта ще е по-добър.

Редактирано от dabadaba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След цял ден ровене съм се спрял на това

http://veos.bg/?mode...c&id=347&cid=39

кажете някой имали отзиви за тази кутия или да предложи друго.

Разгледах предложенията за антени които сте дали, някой от тях са доста добри, но аз търся кръгова диаграма на излъчване, а посочените предложения от Вас са за насочени антени в диапазон на 60 градуса по моя преценка на диаграмите им. А за да получа ефекта които търся ще ми трябват поне 6 такива интени за АП, което на този епат поне за мен не е приемливо. А и как да вържа 6 антени на едно устройство. Това вече е интересно от техническа гледна точка и как се компенсират загубите в кабелите на всяка една антена

Редактирано от kaloyan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си посочил какво разстояние очакваш да покриеш! От това зависят антените и резултата. Кутията която си посочил на мен лично не ми допада. Имам такава и не съм очарован. Тази която предлага колегата е мнооооого по-добра. За пловдив можеш да вземеш от тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

това е кутия ЛИНК

не знам дали има по нашите ширини но е за wifi точка идеална

p.s.

велин е посочил същата кутия

незнам обаче дали и тя е с универсална монтажна планка вътре за

всички нано микро пико и др АТХ разновидности

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кутия та която е посочил Велин е супер, допада ми много. А и цената е приемлива

Ами искам да имам сигнал поне на 800 метра от офиса си но въпроса е излъчването да е в кръг, домът ми и местата които посещавам са на такова разстояние в три различни посоки и за това дърся нещо което е с къгова диаграма на излъчване.Смятам да ползвам нета в този периметър.

Някой ако е правил такова решение да сподели опита си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до 800м решението с омни е приемливо. Но не това което си посочил :). Вземи това което ти е предложено по-горе от пасат и нямаш грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

3 сектора са около 2,5 пъти по покриващи и по чувствителни на приемане от които и да е омни

+ малката добавка че може да ги насочиш сперед топографията

но все пак това е според възможностите

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в допълнение са 3 ап та / борда не един! Съответно ще може да поеме повече клиенти.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами искам да имам сигнал поне на 800 метра от офиса си но въпроса е излъчването да е в кръг, домът ми и местата които посещавам са на такова разстояние в три различни посоки и за това дърся нещо което е с къгова диаграма на излъчване.Смятам да ползвам нета в този периметър.

Някой ако е правил такова решение да сподели опита си.

Тоест, ако правилно съм разбрал искаш да си шернеш нет от офиса и да имаш достъп в радиус от 800 м.?

С какво смяташ да приемаш сигнала и на открито или закрито?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този Едимакс 6207 откъде си го купил и може ли малко тактико-технически данни пък и снимка, защото никъде не намирам такъв модел в сайта? Все си мисля, че не е точното устройство за такова упражнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.