Jump to content

Микротик Мултипоинт линк скорост на половина защо ?


Gesha

Recommended Posts

Здравейте.

Става на въпрос за микротик рутер борд 433AH с 2 цм9-ки и една r52n като на едната цм9-ка служи за ап със секторна антена на 5 гхз/20 мхз лента r52n-ката също служи за ап на 5 гхз/20 мхз лента със панелна антена а от другата цм9-ка идва интернета.

На АП-тата има закачени по 10тина клиента, като до сега всяко от ап-тата караше трафик около 15 мбита към клиентите.

Сега стана така, че на цм9-ката със секторната антена трафика падна наполовина без никой да пипа нищо, а същевременно на другата антена която е за АП си минават пак 15тина мбита. Сигналите и CCQ-то са същите нямат промяна. Каналите ги въртях и няма промяна.

Колегата 11111 огледа, но не намери причина поради която да се случва това.

Моля помагайте.

Редактирано от Gesha
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ти гледа ли кабели антени .. вода някъде... иначе както казва Миле малко си е кофти с тия 3 карти - много са на близо. Колегата им прави екранировки между тях и има известен ефект но все пак зависи какво очакваш от това процесорче.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работеше си добре, добро CCQ, добро ниво на сигнала или поне не се е влошавало нивото на сигнала.

Може ли да е от намокряне при запазени тези параметри?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интерференция :)

И мен ме мъчеше ма днес вече изчезна ::)

Е при мен не беше фатално де 20% орязване на трафика !

Редактирано от morfei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не пробваш да смениш CM-9 с друга карта - не такава? При мене имаше подобен проблем - дистанция 30 км с две 9-ки и трафик макс 7-8 мбпс. Смених ги с R52Мh и сега съм до 120 мбпс. Само картите, без да променям нищо друго. Имам чувството, че тези карти (или партиди) не работят коректно. Смени с друг модел и пробвай.Не мисля че е от борда а и не би трябвало.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.