Jump to content

RouterBoard 750GL cpu 100%!


SirDido

Recommended Posts

Здравейте, имам странен проблем с рутерборд 750дл ,като се натовари на 100% процесора в някои моменти показва висок пинг и прекъсване от като пусна от някой абонат ,от какво меже да е това .Към него има накачени 100 абоната. Моля , помогнете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас на няколко места има такива са по 20тина абоната който си гледат пощата 1 път на месец и мисля да го заменям с по сериозна машина. А за 100 абоната направо се чудя как изобщо са имали нет.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че те твоите абонати ще дойдат да те бият бре ;D 100 човека на 400мх ,ти просто изби рибата казвам го с добри чувства, слагай едно PC че не се знае колко си им опънал нервите на твоите абонати

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

100 абоната с тоя борд е... да кажа по меко "абсурдно"... купи за 200 лв. едно PC и за още 100 кинта за ROS + Flash и забрави за проблема.

Що бе,ако си купи едно пц за 150лв и си сложи нещо различно от ROS ще има ли проблеми ?

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бре какъв е проблема? Ако не шейпи на него ще си бута колко му държат интерфейсите.

Скоро сложих 450G дето ми се въргаляше тука на 150 клиента за временно. Минаха празниците.. и не мисля да го сменям. Работи си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бе,ако си купи едно пц за 150лв и си сложи нещо различно от ROS ще има ли проблеми ?

Абослютно няма да има проблеми, даже е препоръчително но му давам решение с това с което може да работи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

С това офис решение за тая цел 100 клиента

може да мине ако имат по 128к/32к скорост

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам странен проблем с рутерборд 750дл ,като се натовари на 100% процесора в някои моменти показва висок пинг и прекъсване от като пусна от някой абонат ,от какво меже да е това .Към него има накачени 100 абоната. Моля , помогнете.

Решение ти дадоха по-горе, аз от любопитство да попитам, какви скорости си им пускал на тези хора и как е разпределян нета (NAT, route, някаква форма на VPN), също със или без шейпър.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип рутера е изчистен без шейпър само route на едно ИП.Всеки клиент достига до 50мбп/пс. Но вечер от 100% не мърда и става ужас !Чудя се да не е нещо друго проблема затова.А тук като гледам доста прекарва http://routerboard.com/RB750GL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Tools/profiles показва какво товари

коя версия е софтуера и биосчето

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип рутера е изчистен без шейпър само route на едно ИП.Всеки клиент достига до 50мбп/пс. Но вечер от 100% не мърда и става ужас !Чудя се да не е нещо друго проблема затова.А тук като гледам доста прекарва http://routerboard.com/RB750GL.

Ако няма шейпър, значи имаш лимит на входа на рутера за тези 50Mbps, това ще рече, че зад него е който каквото си хване и един да пусне торент ще вземе целия speed (от там и проблеми с ping-a). Отделно, че самото CPU не смогва.

По-добре мини на варианта с PC (или по-мощен борд) и си сложи някаква форма на шейпър.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.