Jump to content

Wireless Node


MiPSus

Recommended Posts

От години не бях пипал безжични мрежи освен на домашния рутер и някой линкове с по 24dBi антени на 2км.

Покрай вас решихме с колегата да пробваме wireless за последните 20-30метра от мрежата до абоната.

Закупихме 4 броя Buffalo WHR-G54S, една антенка Omni 7dBi и две Omni 4dBi и 3dBi

Първи опит:Къща, на втория етаж в хола клиент с лаптоп, на 10 метра от прозореца на хола АП-то на стълба с 3dBi omni стърчащо надолу от кутията.

Резултат: на Gmode2.4 реална скорост 700-800К/s  >:(

Втори опит: Блок, абоната е на 3ет. в дъното на хола с лаптоп. На стълба през улицата (10-15м.) на нивото на хола в дясно(минава през стената) е АП със 7dBi omni.

Резултат: на Gmode2.4 реална скорост 500-570К/s  >:(

Трети(за момента последен) опит: две АП-та на WDS, едното на стълба с 4dBi omni, другото в детската на 2ет. на къщата с купешката 2dBi антена. Между тях 10м. двор и външна стена.

Резултат: Ping -l 1450 = 10-16ms  :-X скорост ме беше срам да тествам че абоната ме гледаше :

Радията са с DD-WRT на EKO - последния му рилейз.

Антените и радията са мерени по метода на съпоставянето в "лабораторни" условия за да сме сигурни в параметрите.

Buffalo-то бие ОвчиЛинк 5470, като втория се губи напълно там където Buffalo-то продължава да има връзка с лаптопа.

Антенките дават нужното усилване съпоставени със сток антената, гледано на NetStumbler-а

Мисля че ако не дадете обяснение и съвет, в случая трябва да се откажа от ползването на wireless при мен. Иска ми се да не е така? :

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

700-800 килобайта/с. според мен е прилична скорост за такъв тип безжични устройства, особенно на 2.4...

Аз максимума който съм наблюдавал на 2.4 с такива устройства е 9-10 мбита...

То си е казано, wirelessа e да си мобилен, кабела скорост...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си на pppoe е приятно за народа с лаптопи да има навсякаде из града. Като екстра един вид. За статично е неприемливо и като скорост и като надеждност според мен. Има 1 оптимист в Своге, който опитваше този вариант, но гледам в момента размята кабелите. Аз преди 4 години опитвах с 11b точно по този начин и бях доста разочарован (тогава и скоростите бяха други), а сега направо незнам какво би казал клиент ако сваля с по-малко от 2-3mb/s. Всъщност и не искам да знам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

според тези опити абоната се вързва директно към устройство АП което е на кабел и ти дава такава скорост ? При качествен сигнал 20-на мегабита трябва да минат спокойно през това чудо.. в крайна сметка или сигнала е кофти или радиото не може да даде всичко от себе си .

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 тина мегабита, са доста трудни на 2.4 с тези устройства... С МТ може и повече ама за такъв тип устройства малко ме съмнява за реален трафик.

Особенно ако се иска да се предлага професионално, не винаги може да поддържа високи скорости на чист 2.4

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната от причините е РАДИОЗАМЪРСЯВАНЕ  :-/ , при сканиране с качествен wireles на лаптопа излизат поне 30 ап-та, където и да си в града.

Устройството го имам и вкъщи и в офиса и работи много добре - 2500К/с

Но когато е вече при клиент в блок/къща  : 1500-2000К/с като си в стаята. Лаптопа на клиента съответно прихваща поне 4-5 други дивайса.

Бъфалото го продаваме на абонати ,защото като си купи някое менте и "всичко хубаво"  ;D нета става отврат.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Едната от причините е РАДИОЗАМЪРСЯВАНЕ  :-/ , при сканиране с качествен wireles на лаптопа излизат поне 30 ап-та, където и да си в града.

Устройството го имам и вкъщи и в офиса и работи много добре - 2500К/с

Но когато е вече при клиент в блок/къща  : 1500-2000К/с като си в стаята. Лаптопа на клиента съответно прихваща поне 4-5 други дивайса.

Бъфалото го продаваме на абонати ,защото като си купи някое менте и "всичко хубаво"  ;D нета става отврат.

мое сканиране

локация х.Плиска стандартно сканиране

36 АР

разширено (по мощна антенка ;) ) 47

сканиране на де що е беззжичен мак адрес

е вижте сами без коментар ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.