Jump to content

взаимо-мониторинг :)


insertoff

Recommended Posts

вероятно всеки от нас си наблюдава мрежата с нагиос, дуде, лично написани скриптове и т.н.

Но е малко сложно наблюдението наличието на  интернет.

Т.к. ако си с 1 доставчик няма как да получиш маил, смс или каквото и да е уведомяване за липсата на нет.

Затова имам идея тези които имат нужда да се запишем и да се наблюдаваме взаимно.Т.е. аз мога да пусна моя нагиос да наблюдява бордера на някой колега и в случай че изчезне , да му прати смс.

Аз за момента съм си решил тоя проблем, като съм пуснал едно скриптче на една  "външна" машина и то ми праща смс.Но тази външна машина е пак към моя доставчик и ако неговата велика "национална оптика" изчезне, аз няма как да бъда уведомен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

преходник PCMCIA за PCI порт

и някоя от съвместимите GSM платки

че и за бекъп може да ползваш ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

вероятно всеки от нас си наблюдава мрежата с нагиос, дуде, лично написани скриптове и т.н.

Но е малко сложно наблюдението наличието на  интернет.

Т.к. ако си с 1 доставчик няма как да получиш маил, смс или каквото и да е уведомяване за липсата на нет.

Затова имам идея тези които имат нужда да се запишем и да се наблюдаваме взаимно.Т.е. аз мога да пусна моя нагиос да наблюдява бордера на някой колега и в случай че изчезне , да му прати смс.

Аз за момента съм си решил тоя проблем, като съм пуснал едно скриптче на една  "външна" машина и то ми праща смс.Но тази външна машина е пак към моя доставчик и ако неговата велика "национална оптика" изчезне, аз няма как да бъда уведомен.

по принцип става, :) може да се ползва мейл то смс , глобул май имаха ограничено безплатно уведомяване 5 смс-а на седмица  , м-тел неограничено но пак в собствената си мрежа, просто трябва да си имате сървар с поща , пробвали съм така с един приятел.

а иначе с гсм най простия вариант за мен е с Пико ИП на неомонтана да набира през ГСМ-а някой номер или да праща смс ..  

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[quote

а иначе с гсм най простия вариант за мен е с Пико ИП на неомонтана да набира през ГСМ-а някой номер или да праща смс ..  

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ами за този вариант не се иска много знаене и можене :)

Пико ИП модула има опция за сигнализиране при липса на пинг до определен ИП адрес , набавяш си и такъв модул или такъв

GCM_8_erricson_m.gifGCM_8_siemens_m.gif

подаваш му сигнал с от пикото и това е ..

друг е въпроса вече , ако се занимаваш с електроника може да се доработи пикото и да се връза директно към ГСМ и да се използва бързото избиране примерно.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.