Jump to content

Линк на 11 км


jack82

Recommended Posts

дайте идея как да го изградя имам две пцта 3 гхз и две карти на Н стандарт антени и дву полярни облачватели предложете ми софтуер някакав които не е платен може да е и кракнат за пц тата че сега линка е с рокети и трафика нестига иначе с рокета си кара 85-90 мб

Редактирано от jack82

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтупал си една кошница пари за техника, какво те притесняват още 2х70 лв. за два лиценза за МТ ?

Аз лично ти препоръчвам да си ги купиш лицензите, ъпгрейдваш до последна версия и монтираш, няма ко да го мислиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си я докарал до 90Mbps скорости, едва ли са проблем 2 cf/usb с MTik лиценз.

Машините са пре предостатъчни за N линк, ако гониш по-високи скорости и стабилна работа, това е избора - освен ако не ти се дават пари за релейки :).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Щом си я докарал до 90Mbps скорости, едва ли са проблем 2 cf/usb с MTik лиценз.

Машините са пре предостатъчни за N линк, ако гониш по-високи скорости и стабилна работа, това е избора - освен ако не ти се дават пари за релейки :).

*Version 5.x x86 currently does not support Nv2 (requires RouterBOARD hardware)

Nv2 for 5.x x86 may be supported in the future

Ти това как го талкуваш "софтуер някакав които не е платен" :)

Още един глас за x86 openwrt

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами просто няма да се пуска NV2 8).

Времето и нервите дето ще отидат покрай някое непроверено решение може и да не струват 140 лева.

Редактирано от bobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е решен правим бонт с рокети и умни суичове и нема да си блъскам главата с гугала ;D само един суич трябва да се земе другото го има

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е решен правим бонт с рокети и умни суичове и нема да си блъскам главата с гугала ;D само един суич трябва да се земе другото го има

Това е доста по-скъп вариант от 2-те CF с лицензи :).

Сумарната скорост, която ще получите в една посока, както се писа по-рано във форума, е около 170Mbps, което е по-малко от пълната скорост на N в едната посока реализиран с MTik.

Сега ще кажете, че забравям за UP-а заедно с тези 170Mbps, но ако ефира е зашумен за единия от двата рокета, може да не стигнете и 100 в едната посока, което обезсмисля заданието.

Ако са повечко потребителите на линка, трябва да се помисли дали Rocket-ите ще могат да се справят с повечето пакети и сесии - не всичко е скорост.

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рокетите си правят 90 FD. С разумен баланс от желязо ще работят коректно. С неразумно желязо (каквото ще купи 100%) ще работят как си искат.

Ако е за 100 клиента не си заслужава да се прави каквото и да е. Ако е за 500 си заслужава да е релейка. Не е лесно ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казват някой хора : "Убау и ефтино нема ... Ма скъпи боклуци колкот искаш." ;D

Въпрос на вкус, свободно време и какво имаш в шкафа. Пускали сме и линкове с Рокети за 2ма клиента на по 20 лВ .

На мен лично толкова сложна схема не ми се вижда оправдана . Като дойде някоя буря може доста да боли :- с тия умни железа.

Успех на колегата !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е решен правим бонт с рокети и умни суичове и нема да си блъскам главата с гугала ;D само един суич трябва да се земе другото го има

Има евтини и скъпи умни суичове. Към кои си се насочил? (марка, модел)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА земим да сметним две пц 200 лева втора рака две карти 300 лева ср7 примерно котии 50 лева микротик 120 лева това парви 670 лева кажи го 700 лева за наи добриа случеи 200 мб а тможе да са и 160мб примерно и то с 300 зора а бонт с рокети имаме 4 рокета по 150 лева са 600 лева и един умен суич 150 лева прави 750 лева антени не слагам и пиктели а ако си зел и рокетите по 70 лева в моя случеи бонда става на цена от 300 лева и ще си имам 180 мб

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ДА земим да сметним две пц 200 лева втора рака две карти 300 лева ср7 примерно котии 50 лева микротик 120 лева това парви 670 лева кажи го 700 лева за наи добриа случеи 200 мб а тможе да са и 160мб примерно и то с 300 зора а бонт с рокети имаме 4 рокета по 150 лева са 600 лева и един умен суич 150 лева прави 750 лева антени не слагам и пиктели а ако си зел и рокетите по 70 лева в моя случеи бонда става на цена от 300 лева и ще си имам 180 мб

Няма сметка от пц втора ръка,купуваш стара технология и т.н.

Няма сметка и от толкова скъпи карти ( зависи и от разстоянието де ).

Не е задължително да купуваш и мт ( това беше и едно от условията ).

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.