Jump to content

Влади

Recommended Posts

  • Собственик

Здравейте,

Я кажете по вашите щайги какво сте сложили да ги храни ? :)

Аз по неволя до сега ползвах някакво китайско захранване но мисля, че дойде времето да го сменям

Изкажете мнение за нещо среден клас "Silent" - Задължително.

Машина:

MB: ASUS P8P67

HDD: 2x640WD - RAID0 / 1х2ТБ-WD

CPU : CPU Intel Core i5-2500K

Video: HD 6900 2GB DDR5

Ram: DDR3 12GB 1333MHz

Мисля, че нещо 500/600W би ми свършило работа

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сложиш фортрон на мястото на китайското си е голяма крачка на пред. Макар, че фортроните не са това което бяха. А мощността колкото повече толкова повече както казваше колегата.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fortron изглеждат солидно направени, тежат в пъти на обикновените захранвания и се повреждат право пропорционално на теглото си. До сега съм купувал поне 20-тина и почти всичките се повредиха. Някои ги ремонтирах по няколко пъти, че не ми се изхвърляха е така по 100-тината лв. които съм дал за тях, но до няколко месеца пак се повреждат. Много съм разочарован от марката, като цяло. Поне имат хубави и трайни вентилатори, които отидоха в евтини захранвания, барабар с терморегулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Както и Mile препоръча, запътил съм се към CM Silent

Сега се чудя между тези двете.

CM Silent Pro 600W

CM Silent Pro 700W

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

аз от много време ползвам Sirtec и не съм имал проблеми

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на щайгата имам 600Вата Фортрон Епсилон но е купуван 2-3 месеца след като излезе модела и до сега не е мърдал, а му се натрупаха години употреба. В последствие обаче фортроните ги развалиха както казва колегата или както се твърдеше в един слух че е имало цяла партида ментета..

Аз лично съм предоволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на щайгата имам 600Вата Фортрон Епсилон но е купуван 2-3 месеца след като излезе модела и до сега не е мърдал, а му се натрупаха години употреба. В последствие обаче фортроните ги развалиха както казва колегата или както се твърдеше в един слух че е имало цяла партида ментета..

Аз лично съм предоволен.

Точно такъв Фортрон ми се случи за ремонт. Продал съм го 2008г. Да не казвам що кондензатори имаше за смяна. Те "не марковите" изкарват повече :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сещам за едни фортрони който определено не са като масовите на БГ пазара. Става въпрос за A-Open за които фортрон са правили хардуера - чист фортрон по схема с друга лепенка. Та въпросния работи от 1998г. зад UPS с хардуер P3@366MHz в началото с линукс и в последствие с Mikrotik. Колегата се чуди все още кога ще спре в най неподходящия момент :D . Като цяло имам чувството, че въпросната марка има различни партиди за различните държави. Въпросното не е купувано от България и няма никакви забележки с надути кондезатори и т.н. за разлика тукашните които както каза колегата изкарват понякога по малко от NONAME захранванията.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

За сега съм си заръчал този пакет http://www.amazon.co.uk/gp/product/B006G92Y44

CM Silent Pro 700W а кутията ми е почти бонус.

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава марка все още не сме отваряли, но като цяло и не е масово разпространена тук. Иначе поне на картинка добре изглежда. Ще кажеш и в последствие как е? Мислех да ти препоръчам OCZ но са доста в по горен ценови клас.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Такава марка все още не сме отваряли, но като цяло и не е масово разпространена тук. Иначе поне на картинка добре изглежда. Ще кажеш и в последствие как е? Мислех да ти препоръчам OCZ но са доста в по горен ценови клас.

За тест на CM Silent Pro 700W както и на други

Можеш да видиш тук и тук

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах това "не ни интересува" малко си е глупост. Освен това тия уреди с които мерят (без осцилоскопа) са БЕТЕР и от най-скапаните захранвания - ПАРОДИЯ. За последните марки е ясно, тука имахме една партида "250W" после купихме едни "500W" на който като махнеш лепенката стоеше старата "250W", а реално максимум 200W. Иначе Enermax & Seasonic са си класики :) За жалост не видях DELTA. Освен това не е "кондезатор и диод", а Кондезатор и Резистор свързани последователно и паралелно на изправителните диоди във "студената" част.

п.п. При 2 рото видео се вижда как Enermax е със съвсем друга схема на работа, а именно от това , че входния кондезатор е само един и от там значе, че не е с полумостова схема. Освен това PFC то му е съвсем на друго ниво. А за това колко е удобство да няма "директно" изведени кабели е нож с 2 остриета! Аз лично предпочитам директно изведени.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано теста им е донякъде непълен. Той компютъра не консумира константно 700 Вата (или колкото е на табелката)а пиково до толкова . Теста с лампите и пулсациите са едва една част от важните неща които трябва да се тестват за да се каже кой е по-по най.

Ако допълнят тестове където показват как реагира захранването при динамично изменение на тока в изходите следейки напрежението на останалите изходи бих бил щастлив. Все пак тестват импулсно захранване .

Също и тест с резки изменения на входното напрежение следейки как се менят напреженията в изхода . Гледам имат осцилоскопи може да го измерят. От тези пикове в изходните напрежения в тези ситуации зависи колко ще ми живеят дисковете . Да не се окаже че хубавото ми захранване ме води през няколко месеца в магазина за дискове другите компоненти не са страшни. ::)

Редактирано от bobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.