Jump to content

Максимална скорост на нета


dberov

Recommended Posts

Здравейте, случам за оптичен интернет, знае ли някой каква максимална скорост може да позлва крайния потребител при така изградена система. Има ли някой прекарана оптична връзка и ако да моля да сподели, че вече се чудя на кой оператор да се вързвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.megalan.bg/promo-114.html Промоционална скорост от 1Gbps

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростта в повечето случаи е до първия комутатор, зависи от това как е изграден простира/мрежата и колко маймуни има на клона. А това с тия гигабитови истории си е просто реклама. Не са толкова много клиентите на който компютрите носят реално над 300мегабита. Да не говорим ако има рутерче сложено ;D . При нас гигабитова свързаност има от 2-3г. разбира се не на всякъде и не е особена кирия нито за потребителя нито за доставчика.

Другата година очаквайте и 10гигабита нет за 10лв :D

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем да съвсем изключих, но там има други ограничения и стандарти който тука масово се побългаряват.

Някога да си работил в МТел (Мегалан § Спектърнет) не нали надали и някога ще стане . От къде черпиш тези безумни бисери за GPON сигурно си нямаш и напрестава каква е тениката само мога да ти кажа ,че не е 'Чайна' и си е цифра както се казва.

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vtbg59, изобщо не ми и трябва да работя за тях. Това ще е последното нещо за което ще си мисля, а дали си имам представа или и не май ти нямаш. :) Да кажем, че съм се нагледал достатъчно.

п.п. Не ме карай да поствам снимки да се види с какви високотехнологични методи се изгражда мрежата, и как целия град ги псува дето надупчиха входовете и се "изсраха" вътре без да питат никой.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

И да питат нищо няма да се получи...Ще се намри някои баба дето ще каже:"AAAaaaaaa не го щеме нии туи нещо...Гори ток,облъчва хората и тн...." Или домоуправителя ще каже:"Плащаите ми 5 лева ток на месец за всяка кутия".Колкото и да му обясняваш ,че мрежата не използва активни елементи той пак ще се знае неговото.Скороста от 1 гигабит се достига ако се достига на моменти ако се използва SSD.

Редактирано от epoxmad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето колко клиента имат SSD? Това по скоро си е поредната "тъпа" зарибявка. Да не говорим ако има някакъв домашен рутер. А всеки знае колко скорост държат компютрите на масовите потребители.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих позаточил някоя Linux дистрибуция чрез BitTorrent протокола на гигабит :)

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли няма да се усетят :)

Предполагам, че следят идващия TTL, брой сесии и брой паралелни сесии на определени портове (т.е. все неща, които е трудно да генерира сам потребител).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен по-правилно би било да следят броя пакети и мегабитите (=обикновен мониторинг) и когато забележат прекомерно потребление да звъннат на клиента да му предложат бизнес договор :) И да го предупредят тогава за евентуално нарушение на обикновения договор и какви биха били ограниченията тепърва. Т.е. 1. любезно и без ограничения 2. уговаряне на клиента за по-скъп договор 3. ако клиента след разговорите е некоректен - включване на ограниченията.

Редактирано от NetworkPro
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.