Jump to content

фирм за рутер СМЦ Спешно


sftt

Recommended Posts

Здравейте, много ми е наложащо ако някой е ъпгрейдвал фирма на този рутер с цел WAN порта да стане някой от лан порт.А не АДСЛ-а. Пробвах с тяхните софт. но не става.Ето данните SMC7908VoWBRA.Рутера до сега е бил на компания но трябва да се отключи.

post-693-0-17533100-1323184850_thumb.jpg

post-693-0-77992700-1323184885_thumb.jpg

Редактирано от sftt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми звучи като, как да направим от суич рутер? Без да знам как е изпълнен, предполагам че тези 4 порта които имаш са си обикновен суич. Мисията невъзможна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://wiki.openwrt.org/toh/smc/7908isp-a изглежда трудно. Какво ще кажеш да си купиш http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=238&model=TL-WR1043ND ? Понеже е може би най-изгодния цена/живот и трафик който прекарва.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми звучи като, как да направим от суич рутер? Без да знам как е изпълнен, предполагам че тези 4 порта които имаш са си обикновен суич. Мисията невъзможна.

::) Все още мога да различавам swich от router . A това нещо много ми допадна за това желая да му сложа друг фирм.

http://wiki.openwrt....h/smc/7908isp-a изглежда трудно. Какво ще кажеш да си купиш http://www.tp-link.c...del=TL-WR1043ND ? Понеже е може би най-изгодния цена/живот и трафик който прекарва.

Tp linka е желязен от към цена и производителност имам такъв и мога да кажа че не е мръднал с оригиналния софт.

Но въпроса беще дали някой знае с какво да го префлашна защото както споменах е доста добра машинка а и нали обичаме да експериментираме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавям и снимка на хардуера.До сега пробвах какво ли не и нестава

NetworkPro

мерси за сайта но немога да кача никакъв фирм.Започва да качва и ми казва че проверката на файла е нвъзможна.

post-693-0-32600100-1323870015_thumb.jpg

Редактирано от sftt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

::) Все още мога да различавам swich от router . A това нещо много ми допадна за това желая да му сложа друг фирм.

Може би не ме разбра. Нямам предвид че не можеш да ги различиш. Ако 4-те порта са със чип на суич както предполагам, какъвто и фърмуер да качиш, се тая. От снимката която си качил под портовете има чип с крачета от 4-те страни. Ако напишеш надписите му можем да видим за какво става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не ме разбра. Нямам предвид че не можеш да ги различиш. Ако 4-те порта са със чип на суич както предполагам, какъвто и фърмуер да качиш, се тая. От снимката която си качил под портовете има чип с крачета от 4-те страни. Ако напишеш надписите му можем да видим за какво става въпрос.

infineon ADM6996I ad0737 ha 1z727001x04

Това е модела на чипа. Ако имаш някви идей щото аз се изчерпах .Единственно което мисля е да потърся с кабел дали би могло да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли снимка с по-доб ра резолюция за да видим какво пише на чиповете ? И лепенката от флаш чипа ако може да изчегърташ да прочетем и там ... ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

infineon ADM6996I ad0737 ha 1z727001x04

Това е модела на чипа. Ако имаш някви идей щото аз се изчерпах .Единственно което мисля е да потърся с кабел дали би могло да стане.

Както предполагах. Това е 6 port 10/100 Mb/s Single Chip Ethernet Switch Controller. Откажи се да постигнеш нещо със смяната на фърмуера. 4-те порта са си най-обикновен суич.

Един колега даже търсеше такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както предполагах. Това е 6 port 10/100 Mb/s Single Chip Ethernet Switch Controller. Откажи се да постигнеш нещо със смяната на фърмуера. 4-те порта са си най-обикновен суич.

Един колега даже търсеше такива.

това май е така но аз попаднах на информация която казва друго нещо копвам е за да може и друг да е ползва:

Note: This upgrade procedure only works for devices running firmware v2.x. Any device running firmware v1.x require a bootcode update & have to follow the procedure in section B. You can check the current firmware version (aka runtime code) on the status page of the web UI. It is recommended to make a note of your configuration settings before performing the upgrade.

1. Turn on the Barricade and plug it into your network adapter using port 1.

2. Connect to the Web user interface by typing the Barricade's IP Address (ex: 192.168.2.1) in your browser. You will then be prompted to enter your password (default: smcadmin) to logon to the Barricade.

3. Click on the "Tools" link, then click the "Update Firmware" option. The "Update Firmware" screen will appear.

4. Click the "Browse" button and point it to the location of the firmware file (FW_7908VoWBRA_v2.09.bin).

5. Next click "Apply" button and follow the prompts to begin the upgrade. You will see the message "Processing, please wait" and a percentage bar count up to 100%. When the upgrade is complete the Barricade will reboot.

6. Your Barricade has now been successfully upgraded.

Това е от страницата на производителя .А също така разбрах че същия чип се ползва на ADSL рутерите ЗИКСТЕЛ модела май беше 600.

П.П.

Аз ъпгрейда неможах да го направя защото немога да къча оригиналния софт. и за това смятам че само с кабел би могло да стане .

NetworkPro Утре ще кача снимки с добра рез.

Редактирано от sftt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това май е така но аз попаднах на информация която казва друго нещо копвам е за да може и друг да е ползва:

Note: This upgrade procedure only works for devices running firmware v2.x. Any device running firmware v1.x require a bootcode update & have to follow the procedure in section B. You can check the current firmware version (aka runtime code) on the status page of the web UI. It is recommended to make a note of your configuration settings before performing the upgrade.

1. Turn on the Barricade and plug it into your network adapter using port 1.

2. Connect to the Web user interface by typing the Barricade's IP Address (ex: 192.168.2.1) in your browser. You will then be prompted to enter your password (default: smcadmin) to logon to the Barricade.

3. Click on the "Tools" link, then click the "Update Firmware" option. The "Update Firmware" screen will appear.

4. Click the "Browse" button and point it to the location of the firmware file (FW_7908VoWBRA_v2.09.bin).

5. Next click "Apply" button and follow the prompts to begin the upgrade. You will see the message "Processing, please wait" and a percentage bar count up to 100%. When the upgrade is complete the Barricade will reboot.

6. Your Barricade has now been successfully upgraded.

Това е от страницата на производителя .А също така разбрах че същия чип се ползва на ADSL рутерите ЗИКСТЕЛ модела май беше 600.

П.П.

Аз ъпгрейда неможах да го направя защото немога да къча оригиналния софт. и за това смятам че само с кабел би могло да стане .

NetworkPro Утре ще кача снимки с добра рез.

Не виждам какво друго казва информацията. До колкото виждам е описана процедура как се сменя. Никъде не пише че един от Лан портовете ще стане Ван (или аз не виждам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.