Jump to content

Intel Pro 2200bg дропване на мрежата [Решено]


netuno

Recommended Posts

Имам проблеми с няколко броя Intel Pro 2200bg карти на маркови машини HP/IBM Thinkpad, които са със сходни синптоми, в момента имам достъп до 1 такава за тестове.

При използване на каквото и да е криптиране на мрежата, връзката непоносимо се разпада на около 7 секунди.

При неизползването на каквото и да е криптиране връзката отново се разпада.

При използването на 802.11G разпадането е много често и има реално по-лоша връзка, отколкото ако форсирам 802.11B, но отново има разпадане на мрежата и не се постига реалната скорост на връзката.

акто индикатора показва ниво на сигнал-отличен, за секунда сигналът пада до нула чертички, статусът на връзката е свързан, но в полето където пише към коя точка за достъп е свързана, просто изчезва информацията....Това пред WZC на WindowsXP.

С Intel Pro Set-а и програмата отново се губи връзката.

klz1322656952q.png

Картинката е от момент, когато картата е настроена да ползва само 802.11B, а лаптопа непосредствено до рутера и отразява моментно състояние на частично дропване, което е изключително често!!!!

При липса на криптиране Wireshark не показва нищо стойностно, просто внезапно дропване на пакет/и и след това възстановяване.

Към рутера с PCMCIA карта няма проблеми, както и с други карти, само тези конкретно ми въртят номера.

В интернет, във форумите гледам че има стотици страници с проблеми с точно тези карти, които като гледам най-често остават нерешени.

Искрено се надявам някой да даде някаква идея, сменях им драйверите няколко пъти.

Хардуерно кабелите за антените MAIN/AUX, както и картите са поставени правилно в слота, няма замърсени конектори и т.н

п.п ВСИЧКИ машини покриват Centrino платформата.

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

трябва да врачуваме какво е AP-то и как е настроено

при все според мен е настроено на лимитиране по сигнал

картата е доста глуха

с различни драйвери и изключено пестене на енергия същотоли е

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TPLink WR340G, с настройка на канaл 3 и при липса на рутери в радиус едно 70 метра, като проблемът не е и със самият рутер.

Дропи ми на малко разстояние от рутера, с една тъпа карта Netgear PCMCIA няма проблеми, както и с всякакви други карти, освен тези хубавките Intel.

И да се сменят не е толкова лесно, понеже IBM ThinkPad си има едни whitelist-oве, трябва да се прилагат пачове и т.н

Максимална предавателна мощност, изключване на всякакви режими на пестене на енергия от драйвера. С различни драйвери проблемът като гледам е идентичен. Картите са HW.Ver 6.0.3

Мога да завра лаптопа до рутер/точка за достъп, която няма никакви специални конфигурации отново дропи и периодично нивото на сигнала отива на нула за секунда...

В софтуера на Intel постоянно статусът на сигнала се сменя от Good на Poor/Out of network range, а мощността на картата от 1 до 32mW?!

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

те затова са интелски офис карти

я помъчи с някой жив линукс да не се окаже софтуерен проблема

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Live Linux(PCLinuxOS) отново имаше някакво пропадане, мисля, но нямах инструментите на Intel, за да установя точно положението.

Не знам дали са офис карти, но не е нормално масово подобни карти да правят проблеми и да завра лаптопа до рутера и пак да се губи сигнала, а ако има криптиране положението е катастрофа, постоянно дискънектване и разпадане. Разбирам да няма голям обхват картата, но тя реално прави проблеми завряна до рутера...А и уж ги били хвалели някои, че били с добър обхват картите!?

Въпросът е-картите ли са проблема и може ли да се направи нещо, драйверите и управлението на захранването се бъркат нещо и правят мизерии, защото като гледам най-много лаптопи с Centrino платформа са имали подобни проблеми или ще трябва да се закупува нова карта!?

Eто тук например има 56 страници с проблеми с Intel 2200bg, подобни на моят и нито едно решение почти...

http://forum.noteboo...-2200bg-56.html

А тук 51 страници със същият проблем, като съм чел постовете един по един(страшно търпение ми трябваше)

http://www.dslreport...remark,12904785

Надявах се някой конкретно да се е сблъскал с тези безжични мрежови карти и да подскаже нещо, което все още не съм направил.

Прикачвам лог от инструментите на Intel

Intel® PRO_Wireless LAN Information Log File.html

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По така оформената ситуация изглежда решението е...кофата... Все пак, благодаря на всеки прегледал темата и ако някой има нещо да допълни, с радост бих изслушал.

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Решението е да си смениш настроките на каналите на рутера или самия рутер.

За 30лв можеш да си купиш нов 150N .

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не бях се изказал ясно...С този рутер могат да се свържат безпроблемно всички други карти, освен 2-3 броя от тези Intel-ки и една Cisco с чипсет Intersil, дето пък въобще не можеше да вземе IP не само от този, а от който и да е рутер, т.е брикната. Самият рутер си работи безпроблемно, мисля, само съм му обновявал фърмуъра(много ме е яд, че за тази хардуерна версия няма QOS, но все пак работи). Посочените карти пък изглежда правят проблеми и с други рутери/точки за достъп, от там съдя че проблемът е в безжичните мрежови карти. 3 пъти съм сменял канала на рутера, но каналът при условие, че наоколо няма устройства, които да дават значими смущения и лаптопът е заврян практически до рутера и въпреки това дропи и има лоша производителност и скорост значимо по-малка от предоставената, не мисля че може да е особено сериозен проблем каналът на който е настроен рутера.

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих се учудил ако има несъвместимост между софтуера на Intel и софтуера на TP-Link :)

В постнатия лог има 76 tx retries на всеки ред освен последните 4? След 74 опита за препредаване, картата се отказва и дисконектва?

Имаш ли debug log от AP-то ?

Имаш ли други такива карти със същия Intel чипсет и фирмуер, които работят с това AP?

Тези карти оригинално ли идват с лаптопите? Оригинални HP, IBM и т.н. ?

П.С. В момента когато се прецаква връзката, има ли други клиенти закачени към АП-то, чиято връзка е OK ?

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих се учудил ако има несъвместимост между софтуера на Intel и софтуера на TP-Link

В постнатия лог има 76 tx retries на всеки ред освен последните 4? След 74 опита за препредаване, картата се отказва и дисконектва?

Имаш ли debug log от AP-то ?

Имаш ли други такива карти със същия Intel чипсет и фирмуер, които работят с това AP?

Тези карти оригинално ли идват с лаптопите? Оригинални HP, IBM и т.н. ?

П.С. В момента когато се прецаква връзката, има ли други клиенти закачени към АП-то, чиято връзка е OK ?

По ред:

1.Да, виждам загубите и опитите за препредаване. Реално, как си работи-out of the network range, signal-poor, после изведнъж става excel. и т.н постоянно когато се използва връзката. Ъплоуда при спийдтест е по-стабилен, но даунлоуда е кошмар.

2.Не нямам лог от рутера TPLinkWR340G v3, т.е имам, но е безполезен, показва как картата взима IP по DHCP и от там нищо.

3.Не, няма други карти Intel, които работят с това AP, просто защото освен тези проблемните, съм нямал други да тествам.

4.Оригинално лаптопа, който човъркам и имам достъп беше с карта Cisco MPI350 802.11b, която не искаше да вземе IP и да се свърже с никой рутер, пробвал съм много на брой.

Та свалих посочената карта, с която се занимавам от марков лаптоп HP и я сложих в IBM ThinkPad T41

Да, в момента в който с Intel-ската карта има прецакана връзка с една обикновенна PCMCIA Netgear 802.11b/g няма никакъв проблем, всичко е 6, всичко работи чудесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така е малко са гадни тия интели . Аз ги сменям с Atheros че нямам толкова нерви. Където мога махам тула на интел и нещата са по добре.

Слагам им HP W500 Ar5212A a/b/g ако са HP машините и няма проблеми 8) . Снабдиха ме с такива на доста прилична цена че даже и по Микротиците слагам от тях >:D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, смяна е единственото решение? Аз също съм го направил да ползва WZC, но...

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Разказах играта на проблема. По някаква причина PCI Power Management-а на ThinkPad-a бърка в здравето на Intel-ският Wireless или Centrino-то го прави успешно(?) Истината е, че след забраняване на PCI Power Management-а, проблемите и загубите на пакети почти не се случват.

ThinkPad-а, както и още 2 такива реално са имали проблеми именно с това. Тези ThinkPad-ове не идват с тази безжична карта, идват с Cisco MPI350 802.11b и Intel 2xxx 802.11b карти, като за да успея да напъхам по-новата неоторизирана мрежова карта Intel 2200B/G 802.11b/g карта трябваше да прилагам пач, който променя битове в CMOS паметта на BIOS. Изглежда тъй като картите не са IBM-ски FRU-та, Power Management опцията на PCI шината е създавала проблема.

Решено.

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.