Jump to content

Изграждане на трасе


novak2

Recommended Posts

Предстои ми изграждане на доста трасета и се колебая с какво да ги направя. Рутера ще е микротик - това е ясно. Опорните трасета ше са на 5, а клиентските на 2,4. Избора е или miniPCI + РС или miniPCI + ALIX 3c1. Картите се колебая дали да са WNC CM11-HP (DCMA-82) или SR2. Ако може да даде някой съвет какво да избера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ще го изграждаш трасето ?

В смисъл? По принцип от офиса ше се прехвърли на една кула, откъдето ше се разпръсква на няколко села. Разстоянията са от 2-3 км до към 10-15 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен СР2 за 15км е като да гърмиш паяк с пушка за слонове. Много по-важно е да избереш добри чинии или антени, които ще са подходящи за конкретното разстояние - най-честа грешка е много мощна карта с прекалено голяма или прекалено малка антена/чиния.

ЦМ11 е доста добра и стабилна карта и мисля, че ще ти е предостатъчна за 15е километра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен СР2 за 15км е като да гърмиш паяк с пушка за слонове. Много по-важно е да избереш добри чинии или антени, които ще са подходящи за конкретното разстояние - най-честа грешка е много мощна карта с прекалено голяма или прекалено малка антена/чиния.

ЦМ11 е доста добра и стабилна карта и мисля, че ще ти е предостатъчна за 15е километра.

Проблема е че ще бъдат със секторна антена и брой радиа които ще се връзват към една карта около 10-15. Тези карти СМ11 - ще могат ли да осигурят качествена връзка за такъв брой радиа, и примерно  на РС с дъно Intel (original) D865PERL(i865), 2.4Gh CPU, 512 Ram мога ли да закача 3 такива карти, а клиентите са с 22дб антени и Едимакс-ове. До сега не съм пробвал и доста се притеснявам. Искам да прехвърля средно от 512 до 1024 kbps  на клиент. Впрочем каква секторна антена бихте ми препоръчали за 2,4?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казано по-кратко, искам искам да направя добра(хубава)  връзка на поносима цена. Не си мисля че става без пари, но все пак да е поносимо:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

вземи драсни една схема на това което искаш да правиш .

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.