Jump to content

wireshark


Recommended Posts

Колеги имам един въпрос има ли възможност със wireshark да прихвана съобщенията минаващи през трафика

Смисъл в един рутер има 2 компа единия е с кабел другия по wifi аз искам да прихвана на този с кабела съобщенията или пък да разбера acc на skypa ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Skype името - едва ли. Вероятно освен съобщенията, и самото име е кодирано и/или криптирано до неузнаваемост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Името не е криптирано пък и по някога и от съобщенията може да се извлече нещо... зависи от версията на Скайпа де. На Линуксият 2 нещо си, повечето неща си се виждат. Има и по-лесен вариант, ако имаш достъп за малко до компа със Скайпа :D

Редактирано от gbdesign
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехехе аз ако имах достъп щях да го открадна xaxaxa :)

е неможе ли акаунт името да се прихване мога да видя скайпа на онзи комп към кой порт tcp и udp се е вързал ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към момента няма достъпен инструмент, който да може да декодира чат/глас разговорите (и прехваща потребител/парола).

Има и проблем с блокирането на Скайп - нужна е DPI и знания за структурата на пакетите им.

В момента само някои правителства имат достъп до декодиращите ключове на Скайп.

Има разработено едно приложение, което се намесва между аудиодрайвера и Скайп и прехваща звука (но се инсталира на компютъра със Скайп-а).

Всичко това е в сферата на "черните шапки".

Редактирано от hgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кофти

Към момента няма достъпен инструмент, който да може да декодира чат/глас разговорите (и прехваща потребител/парола).

Има и проблем с блокирането на Скайп - нужна е DPI и знания за структурата на пакетите им.

В момента само някои правителства имат достъп до декодиращите ключове на Скайп.

Има разработено едно приложение, което се намесва между аудиодрайвера и Скайп и прехваща звука (но се инсталира на компютъра със Скайп-а).

Всичко това е в сферата на "черните шапки".

Аз имам достъп до рутера друго кво мога да направя ?

И нещо друго да питам когато пусна wireshark да снифва аз съм през wifi интернета спира някой път въобще няма интернет и трябва да се ребоотне рутера ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Нали не очакваш да ти напишат черно на бяло как аджеба да се нахлуе в личното пространство на човек и да се краде лична информация? Форума е със съвсем друга насоченост.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш букет цветя и бонбони, отиваш на гости при целевата мацката със скайпа и го искаш като бял човек :).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Вземаш букет цветя и бонбони, отиваш на гости при целевата мацката със скайпа и го искаш като бял човек :).

А ако на целевия адрес малко след отварянето ви освети някой младеж дет щангите ги връзва на възел :blink:

или по скоро ползва лоста за уменията си по вързванена морски възелчета ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава на целевия адрес със НЕцеливия господин му задаваш въпроса... "ЪЪЪЪ Не беше ли тук рожденния ден на Ицо"

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стискаме палци :)

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.