Jump to content

Възможно ли е да се ползва TV антена за WIFI?


Recommended Posts

http://www.digdice.com/ тук може да намерите интересни нещя, но като цяло си трябват доста солидни знания.

Power < More Power < ///M Power

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеца по-късно ...

Да подновя темата.

Закупих си булсатка и си изработих този бикуад с малки промени.

Текстолита ми е 123х123 едностранен, а проводника ми е 1,5мм, понеже с такъв разполагах.Захващането към държача на антената става с 40мм PVC тръба, залепена за гърба на текстолита с поксипол.

Разминаванията ми са с около 0,25мм според измерванията ми с шублера, и то най вече при самите квадратчета.Наложи се да преработя и алуминиевото рамо, на което се монтира бикуада, защото бикуада ще е много издаден напред и фокуса ще остане зад него biquad.jpg, в смисъл че без прераработка опира в алуминиевото рамо и не идва на фокус.Счупеното рамо което държи бикуада може да се регулира.

Като цяло съм доволен от резултата.Имах една калифорнйка за кратко, но неможе да се сравни с тази антенка.За тест ползвах сигнал от близката автомивка (разстояние около 200м и рутер TPLINK WR641G).При калифорнията с 300 зора докарвах -74db, с булсатка го докарах до -69db.Теста го проведох с AirLive WN-370 USB.

Има два въпроса.

В момента съм нахлузил една такава купа 275.jpg, за да не се мокри, но е умопомрачаващо грозна и като задуха става олеле майко.

Ако боядисам бикуада, ще има ли някакво сериозно въздействие в/ху сигнала?

Спойките с кабела смятам да ги изолирам с една топчица бял силикон, за да не се мокрят, силикона ще влоши ли с нещо сигнала ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно въздействие ще има, ако ти се натрупа сняг. Боядисването ще спаси от корозия само. Боята трябва да е на много тънък слой и да не съдържа алуминиев прах (бои тип "металик") - най-добре със спрей, а не с четка. Трябва да силиконираш и кабела, там където е крайчето му, за да не прониква влага в самия кабел, особено, където излиза ширмовката. Като пръснеш със спрея, спойките така или иначе ще се боядисат, така че там не ти трябва силикон. И все пак по-добрия вариант е с кутия...

Редактирано от edemy2001

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мерси за информацията edemy2001 ::)

Ето го и в крайна сметка резултата.

На практика не виждам разлика в сигнала, преди и след боята.Мина ми една мисъл през главата, ако изолирам само бикуада(квадратчетата) с кутйка от "лустро" пасва идеално като размер.Само текстолита ще остане открит.

Уточнение стойката е тестова.На нея беше старата телевизионна антена, която не се влияеше сериозно от вятъра.

DSC_3476_1.jpg DSC_3479_1.jpg DSC_3480.jpg DSC_3481_1.jpg

Редактирано от milev5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, справил си се добре, за разлика от първият ти проект този е направо скок в космоса, но нали сме българи и трябва да намерим някой друг кусур ще кажа, само тия две шини които ти държат бикуад не ми харесаха, помисли върху тях и ще стане много добре :) още веднъж поздравления

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като ги "дялках" си мислех че ще са доста калпави, но когато ги стегнах, се иска бая сила да ги мръднеш в която и да е посока.

Ако се загледаш в кухият профил съм сложил по една алуминиева тръбичка, която служил като ограничител да не се смачка профила.На снимките не личи но шините са по 2мм.

Ако намеря по дебели и ли по голям профил, който да влиза в по оригиналния ще ги подменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, днес и аз се замислих над направата на нещо такова, но като видях колко труд и работа си хвърлил направо ме отказа. Дано дава добри резултати. На по далечни разстояния как се справя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антената на булсат, дава около 21-22dBi усилване на 5.5 Ghz, пробвано, а на 2.4Ghz по сметки излиза да е около 17-18dBi, но много зависи от ОБЛЪЧВАТЕЛЯ който ще се ползва, например един добре направен "BIQUAD" дава усилване около 10 dBi

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Незнам къде точно е кулата на Доброглед, но когато въртях антената хванах сигнала им на коло 72-74db.Приблизително разстояние 6км image.jpg

На Rutil.net си го ловя без проблеми на -66db.Хващам и някакъв линк на морска гара, но има згради в тази посока и много прекъсва.

Имам въпрос относно 3G USB MODEM.

Гледам в нета има разни антенки от цедки, на които е боднато модемчето.Някой има ли си напредстава колко вършат работа ?

Един приятел ме пита дали не може да си направи някаква подобна антена, понеже на неговото сигнал бил твърде слаб.

Дали би станало да бодне една булсатка и направо на държача модема понеже няма изход за антена и от там към 3G рутера ?

Антената може да стои и под покрива.Казва че само на тавана сигнала ставал по силен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно ...

Здравейте ! 

Изработих си ,тази антена но има бели петна в материала .

 

Не мога да разбера този пръстен по средата на антената ли е или не ?

Също така не разбрах втория проводник дали е запоен към медната тръба ?

Направих и една промяна .Кабела не съм го рязъл в края както е на снимката, а направо му запоих едно SMA .Дали това ми е грешката ?

При тестовете останах силно разочарован .

Дали защото кабела ми беше RG174, дали защото не сложих външна тръба с медна тръбичка в края не мога да разбера .

Сигнала е по зле и от една обикновена 5db-ва антенка .

Трябва ми една омни антенка 7-8db за вкъщи и понеже имах материалите в наличност се пробвах но нещо не се получи както трябва .

Поръчал съм си SMA за RG58 и като дойдат ще пробвам и с него кабел да видя къде ми е грешката .

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

UPDATE – there is metal ring in the center of this antenna ! Here second line is connected.

 

Синия проводник е свързан за този пръстен който е в средата на намотките и явно за двете намотки, коаксиала жилото е запоено през дупка в медната тръба за края на червената намотка а масата на кабела в дупката към медната тръба , много неясноти особно ч са публикували и втора схема . 

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравей, тази антена която си избрал не е от най лесните за изработка, предлагам ти този вариант щрак, по лесен за изработка а и работи, (поне при мен работеше), другото което е важно е вида на кабела и този параметър "Velocity Factor", но в темичката която съм предложил е описано, освен да ти пожелая успех и да спазваш правилото - колкото по-точно работиш толкова по добри резултати ще постигнеш.

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Извинявам се че не съм отговорил до сега, но все не ми оставаше време.

Та в крайна сметка изоставих проектите от Чичо Гугъл.

Успях да разглобя една 5db антенка на AirLive 370USB, и почти да я изкопирам.

 

Направих я на 90%, само тръбичка я смених с 10мм, защото нямах по тънка,

Купих кабел RG58 5м и я сложих по средата на тавана.

 

Срязах едно кенче по дължина да се получи като отражател и го нанизах на антеката на картата на настолния и воала от -78 на -69,-67db  ::)

 

Точни параметри на антенката :

 

TP_LINK_5db.jpg

Редактирано от milev5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.