Jump to content
  • 0

Защо не може да се ограничи?


syscom

Въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

предполагам нещо такова се опитваш да ползваш

/ ip firewall filter
add chain=forward protocol=tcp connection-limit=25,32 limit=1,5 action=drop comment="LIMIT USER CONECTION TO 25" disabled=yes[/CODE]

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не знам какво точно искаш да ограничиш, но аз ако дам ограничение на Max Limit 1k интернета направо спира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не знам какво точно искаш да ограничиш, но аз ако дам ограничение на Max Limit 1k интернета направо спира.

При мен нещо не става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

предполагам нещо такова се опитваш да ползваш

/ ip firewall filter

add chain=forward protocol=tcp connection-limit=25,32 limit=1,5 action=drop comment="LIMIT USER CONECTION TO 25" disabled=yes

Това дали ще помогне?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Това за броя на конекциите

иначе 100% редирект към 127,0,0,1 ще е идеално решение

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Това за броя на конекциите

иначе 100% редирект към 127,0,0,1 ще е идеално решение

А за udp :)

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А за udp :)

За udp примерно

/ ip firewall filter

add chain=forward protocol=udp connection-limit=25,32 limit=1,5 action=drop comment="LIMIT USER CONECTION TO 25" disabled=yes

сигурно ще е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

за UDP не работи правилото

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам чувството, че работим на принципа защо да е лесно, като може да е трудно!

post-603-0-72459000-1322079052_thumb.jpg

Всичко си работи, ограничението е само по доунлоад и уплоад, използвам стабилизатор вместо упс, не съм сложил пароли за закачване към АП и нямам проблеми вече 7 години.

Същото е, както да си сложиш решетки на заведението - не спират крадците, просто ги амбицират да те оберат. Ако сложиш обикновени стъкла, просто не си им интересен.

Промени си акаунта на

мачкамупийна

а не админ, роот или усер и им глей сеира!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

не разбрах нищо dabadaba дай превод

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

не разбрах нищо dabadaba дай превод

Какъв превод ти е нужен?

Не разбирам какво иска да ограничава човека. Дали потребителите да нямат въобще интернет, или да не могат да отварят дадени сайтове, или пък да им ограничава скоростта на теглене?

Аз имам ограничения само за теглене. 3М са напълно достатъчни за скайп, поща, фасебоке и каквото там се сетиш! Ако не те устройва да теглиш един филм за 30-40 минути, прекарай си кабеларка и го тегли за 5-10. Струва ли си да си купуваш ферари, щом ще ходиш само до кварталния магазин? Никой не може да изтегли всичко от интернет, каквато и бърза връзка да има, но май всички искат бмв за всеки случай, макар, че и трабант им върши работа!

На повечето абонати съм им пуснал 3М и нямам никакви оплаквания. Останалите са при местната кабеларка, но ползват само скайп на двойна цена :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Аз имам ограничения само за теглене. 3М са напълно достатъчни за скайп, поща, фасебоке и каквото там се сетиш! Ако не те устройва да теглиш един филм за 30-40 минути, прекарай си кабеларка и го тегли за 5-10. Струва ли си да си купуваш ферари, щом ще ходиш само до кварталния магазин? Никой не може да изтегли всичко от интернет, каквато и бърза връзка да има, но май всички искат бмв за всеки случай, макар, че и трабант им върши работа!

На повечето абонати съм им пуснал 3М и нямам никакви оплаквания. Останалите са при местната кабеларка, но ползват само скайп на двойна цена :)

Много професионално и бизнес ориентирано решение сте избрли.

Обаче, тези 3М Не са напълно достатъчни за скайп, поща, фаКебоке и каквото там се сетиш при положение ,че в едно домакинство вече има по 2-3 компютъра.

Освен това клиента сам Избира какво да си купи и кара, трабант или бмв,нуждата и избора и парите са си негови.

Друг е въпроса Вие колко можете да доставите и на каква цена,явно кабеларката някак си успява да продаде нет за скайп но на двойно по висока цена което е много лоша оферта :)

Има и варианти в който пишещите тук просто си експириментират у тях и не са Някакви могъщи доставчици.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Много професионално и бизнес ориентирано решение сте избрли.

Обаче, тези 3М Не са напълно достатъчни за скайп, поща, фаКебоке и каквото там се сетиш при положение ,че в едно домакинство вече има по 2-3 компютъра.

Освен това клиента сам Избира какво да си купи и кара, трабант или бмв,нуждата и избора и парите са си негови.

Друг е въпроса Вие колко можете да доставите и на каква цена,явно кабеларката някак си успява да продаде нет за скайп но на двойно по висока цена което е много лоша оферта :)

Има и варианти в който пишещите тук просто си експириментират у тях и не са Някакви могъщи доставчици.

Така е, всеки сам избира решението и дали да е бизнес ориентирано.

Намах впредвид, че кабеларката доставя интернет само за скайп. Интернета си им е нормален - 10М, но повечето потребители си го ползват само за скайп. Същото е и с телевизията - имат 120 програми, но едва ли се гледат повече от 3-4.

Колко интернет мога да доставя - колкото ми пусне моят доставчик. На този етап само 30М. Разбира се, не е същата кабеларка, с която се "конкурираме". Аз си имах интернет и преди те да пуснат кабел. Бяха славни времена, когато виваком се казваше още бтк и скорост от 512kbits/s беше космическо измерение, нямаше още скайп и фасебоке а телефоните бяха домашни и жични :)

Отскоро съм на микротик, сякаш ми харесва, затова и се опитвам да пиша в този форум. Все още експериментирам вкъщи и едва ли някога ще стана Някакъв ISP, камо ли могъщ!...

Май разводнихме темата, да ни прости човека, че пишем в неговата тема не по същество... но какво точно питаше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Само да вметна, че в бизнеса понятието "клиент" може да е служител в офис

и тоя същия служител пак му се полагат лимити, ограничения и т.н.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.