Jump to content

Препоръчайте ми хубав сектор


Тодор Лазаров

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Хм,варненските 2.4GHz  MS2415  работят перфектно-имам над 15 парчета из мрежата,до преди година слагах само такива-още повече ,че са на Н поляризация и голяма част от л...... на зашумения ефир се избягват.Преди година пробвах си направя сам сектор по една схема на Амос-малко ми я поизпипаха в габровския ТУ-след 4 опита и напипвания на технологията докарах на 120 градусувата усилване от порядъка на 16.2 Дб а тази на 90 градуса-17.4.Искам само дебело да подчертая-както каза колегата edemy2001  това не е лъжица за всяка уста-направата като средства коства не повече от 20 кинта,но пак загубеното врме-кажи го седмица за един сектор.

Като заключение-ползвал съм сектори както на РТС така и на релоад-определено варненските са за предпочитане пред тях,за други не мога да дам мнение :-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тука малко не съм съгласен..Досега само от релоад бг сме земали..Единственото което ме подразни е че на единия му падна една саксия от горе и от тогава там хвана ражда иначе сигнала почти навсякъде в кварталите е на Full на лаптопите - клиенти :)

p.S. при мен точно 2415  ми даде над 40градуса отклонение.. като я насочех на майната си работеше найдобре  :o иначе тогава грижи нямах но после я подмених за всеки случай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно ...

Вълново процепната на антени.нет е доста добра антена. Използвам я на 7Км и са зака4ени 5-6 Клиента на нея. Прекарва 10Мбпс, мисля че за тези километри и при положение че е секторна 10Мбпс са супер. Голяма роля играе и АП-то. Не съм я пробвал как ще работи с микротик и wireless карти. В момента излъчва със Сенао забравих какъв точно модел беше, но като цяло съм много доволен. И все пак вие ще кажете дали 10Мбпс на 7км за такава антена е добре ;)

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да поздравя Евгени (edemy2001) за добрата му панелна антена. Днес успешно вързах друг клиент към въпросната секторна вълново процепна антена на антени.нет. При клиента сложих панелна антена от Евгени и АП едимакс. На 7-те км панелката прави 50% сигнал и прекара 10Mbps down и 6-7Mbps upload. Поздрави Евгени и продължавай все така с хубави антени. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Според мен е перфектно. На 2.4 е все по трудно да се прекара скорост в зашумена среда.

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.