Jump to content

Да се похваля.... със скорост :)


Recommended Posts

  • Администратор

Ако наистина си виждал Моторола тя си върви без грижа на 300 mbps  но за тебе не знам какво  чакаме ,нали сам се похвали с какво ? Скорост де я , имисли топлата вода ли , не чувстваш ли ,че си смешен вече 'чакайте чакайте' какво да чакаме или си или не !!! Виждали сме и работим със сериозни неща ето ти нещо яко и професионално (по обясними причини няма да има данни )

1986030805.JPG

къде в Бг ги продават тея мотороли и колко струва да го купиш и използваш като гледам и честота трябва да се плаща.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на добрите решения започва от 40к нагоре. Въпреки, че съм прекарвал доста трафик с MT насоката към професионално изпълнение си струва всеки лев. Nera, DragonWave.... Моторолата не бих я сложил към класата на изброените поради факта, че използва свободна честота. А там е мрак и безумие от години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами работи доста добре. Лицензирането е единствения му минус. Имам 2 линка с тях и са безупречни с антени на Andrew. Вероятно по-добрия избор от Nera (поне по мненията на колега, които работи с Nera непрекъснато и помагаше и помага все още за драгоните). Ако някой се интересува от практическото им представяне не е проблем ако имате свободно време и ви се черпи след това 1 обяд ;)

Вероятно дотога ще успея да реализирам и 140/140 FD с MT (все не остава време за кръжоците).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ами работи доста добре. Лицензирането е единствения му минус. Имам 2 линка с тях и са безупречни с антени на Andrew. Вероятно по-добрия избор от Nera (поне по мненията на колега, които работи с Nera непрекъснато и помагаше и помага все още за драгоните). Ако някой се интересува от практическото им представяне не е проблем ако имате свободно време и ви се черпи след това 1 обяд ;)

Вероятно дотога ще успея да реализирам и 140/140 FD с MT (все не остава време за кръжоците).

е кажете приблизително за какви пари става дума , какъв е трансфера който държат,  и евентуално има ли дистрибутор :) в Бг.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезнаха към 110к общо. Засега трафика е малко защото си е лято. 265mbps down / 155mbps up при 3мс закъснение беше максималното засечено от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

доста си е  като пари , и като се има предвид как се вдигат скоростите .. човек ако има повечко пари по -доре за оптика да мисли

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора чесно да си кажа мойто мнение:

Ако някой чака как ще ви покажат линк с микротик: "Споко, изчакайте малко да минат тестовете и ше ви покажа как минават 300 mbps на антена" -Lacho

Това е един кюр фишек ...

На момчето така му се изка но май-повече в сънищата.

Има закономерности и те стават с пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

въпроса ще е честотния ресурс който ще е необходим

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса ще е честотния ресурс който ще е необходим

Цялото изказване на Lacho е че ще прекара 300мбит на една антена.

И то с микротик.

Това е просто невъзможно.

Едно е 80 мбит друго е 300 мбит.

Иначе има постижение 300 мбит с микротик но съвсем други са условията:

http://wiki.mikrotik.com/wiki/Super_wireless_test

п.с. Защо пиша по тази тема.

Все си мисля че този форум е добре да запази добрия и професионален дух, а не изцепки и фоерверки от този род.

Ако някой иска да покаже нещо нека се обоснове и се докаже. Тогава на драго сърце ще плескаме всички. А не да се пускат голи обещания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, изчакайте малко да минат тестовете и ше ви покажа как минават 300 mbps на антена :) Вярно че е доста по скъпо.. но не е като мото-дърветата :)

Както и CPE за по малко от 48 лв. :)

Браво ма кака, бравус  ;D ;D ;D

sarcastic.gif

sarcastic.gif

sarcastic.gif

sarcastic.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На самата снимка не се разбира добре TCP или UDP е пуснат теста. При тези мизерни 11к пакета в реални условия какъв ще бъде реализирания трафик? Тестовете за разлика от реалноста показват нещо приблизително, а при закачане на 200-500 човека и 30-40к пакета си проличава защо цената на притежание е ниска. Да аз имам 3 километрови линкове със скрееншоти на 76mbps TCP общ трафик, но това не означава, че минават толкова и при ползване. Максимум 65-68 и то с клизма и пиково.

Ето е скреен, на които освен трафик през бакъп-а от клиенти минава и мой тест на TCP около 9000 pps:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ми щотчето не е за WiFi точно ама така ще се ориентирате в натоварването при полу реални условия в лан

при безжична мрежа има доста по-голями натоварвания

дори и без страничен шум

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.