Jump to content

Alix2c2 - максимален трансфер на данни?


Recommended Posts

Колеги здравейте отново. Ползва ли някой от вас аликса ? Колко мислите максимално, че може да прекара с wireless и в какъв режим? Сега тествам един линк със особенно перфектни нива на сигнала под -50 и не съм особенно очарован, но може би нещо пропускам в настройките.

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тук бях писал аликс 2ц2 със 686x мини PCI, този тест го правих като двете радиа бяха пред мен с по едно парче тинол за антенки , сега са сложени на едно трасе но май не бях правил тестове там

alix.GIF

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен горепосочения Alix2c2 е перфектен боард защото:

1. Дава възможност да сложиш каквато си искаш версия на микротик (даже и кракната :). Може да инсталираш и други операционни системи. На новите Routerboards може да се качи само RouterOS 3.X.

2. Производителност - по-добра от Routerboards в този ценови клас. При BW test по лана Alix-a се натоварва до 80% CPU load  и прекарва 90 МБ/с, докато RB333 се натоварва до 100% и прекарва 40 МБ/с.

Тези неща ги казвам от личен опит. Имам аксес пойнти с Alix, RB532 и RB333  и мога да кажа, че най-добре се справя Alix боарда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен горепосочения Alix2c2 е перфектен боард защото:

1. Дава възможност да сложиш каквато си искаш версия на микротик (даже и кракната :). Може да инсталираш и други операционни системи. На новите Routerboards може да се качи само RouterOS 3.X.

2. Производителност - по-добра от Routerboards в този ценови клас. При BW test по лана Alix-a се натоварва до 80% CPU load  и прекарва 90 МБ/с, докато RB333 се натоварва до 100% и прекарва 40 МБ/с.

Тези неща ги казвам от личен опит. Имам аксес пойнти с Alix, RB532 и RB333  и мога да кажа, че най-добре се справя Alix боарда

Нямам такъв борд но по спецификация CPU-то е доста силно LX800 CPU.

Може ли да кажеш тези 90Мбит как си ги получил /растояние, сигнал, антени, mPCI модули, микротик вересия, режим/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте отново. Ползва ли някой от вас аликса ? Колко мислите максимално, че може да прекара с wireless и в какъв режим? Сега тествам един линк със особенно перфектни нива на сигнала под -50 и не съм особенно очарован, но може би нещо пропускам в настройките.

Благодаря предварително

Теста за производителност съм го правил по ЛАН.

Намали си мощността на картите - сигнала е много силен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са ти настройките ?

Как си ги тествал?

По принцип се тества:

PC_server - Alix ~~~ Alix - PC_client

Ако тестваш от Аликс до Аликс, товариш много процесора със самият тест.

Ако сигнала ти е -50 при перфектен шум (никакъв) - то ти сам си зашумяваш канала. При никакъв шум препоръчвам -60 за макс performance.

Как е нагласен nstream-a ?

90 mbit-a се правят спокойно с аликса с бондинг на две антени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може - видях си една фатална грешка при настройките, но повече като се видим.

Поне 80 мегабита ще прекарат мисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най новото ми постижение е 60 и отгоре понякога мегабита на тест със една карта ! :) За сега съм доволен но продължавам да настройвам да видим дали ще могат и повече !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

как ди правиш тези мегабити с колко пакета в секунда са , за безжичен тест ли става дума и на какво растояние с какви карти? дай тестовата :) постановка де

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са ти настройките ?

Как си ги тествал?

По принцип се тества:

PC_server - Alix ~~~ Alix - PC_client

Ако тестваш от Аликс до Аликс, товариш много процесора със самият тест.

Ако сигнала ти е -50 при перфектен шум (никакъв) - то ти сам си зашумяваш канала. При никакъв шум препоръчвам -60 за макс performance.

Как е нагласен nstream-a ?

90 mbit-a се правят спокойно с аликса с бондинг на две антени.

Това, колко се зашумява самата антена как може да се разбере? И как би трябва да се настройват? На какво трябва да се обърне внимание?

Това е скрийн от един мой линк на 11 км с 2 офсетки 60см. Ап то е компот п2 на 400, а клиента е РБ333. AP Bridge - Station WDS режим работят.

АП

testiw3.th.jpg

Клиент

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...
  • Администратор

бондинг нстрийм с 2 хр5 на Аликс2ц2 .. теста е на около 3 метра растояние едно от друго

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.