Jump to content

Сървър за IP телевизия


selianina

Recommended Posts

Здравейте колеги , да попитам някой пробвал ли се е да прави сървър за IP телевизия?От няколко дни гледам из интернет че има доста софтуери , който се продават но дали работят качествено.Ако някой още е мислил нещо подобно да сподели идеи :)

Поздрави,

Деян Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Софтуер ли ти трябва или хардуер?

аз от по другата седмица за лични цели ще се пробвам да направя

рестриимър + директен енкодер на eдин четриглав звяр от близкото минало DL580

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eдин четриглав звяр от близкото минало DL580

Е това вече е сериозен сървър :), драсни после какво е успял да изклати дзверо :).

Каква е поставената задача, да се минимизира скоростта на предаван канал и как идва сигнала - ниска компресия от сателит или от друг рестриймър по LAN. Питам понеже преди ми се въртяха идеи да правя локален рестрийм на разпространени тв и видео ресурси от Интернет.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно казано и двете ще ми трябва да си взема просто не съм се занимавал с това но съм се хванал сериозно да видим какво ще излезе ясно ми е че става с платки DVB-S на транспондер по една платка и някаква яка машина за стрийминг но не ми е ясно как точно след това стоят нещата.Дали има специялен софтуер за настройване и аз си мисля да приемам с dreambox 500c поне си мисля че би трябвало да става с него че цената ми е изгодна

Поздрави,

Деян Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се занимавате за да си направите виртуална чикия :) :) - поздравления че имате време за това.

Ама ако сте решили да си правите цифрови станции от това, ЕВАЛА като ги направите.

Но ако сте решили кинти да правите .... пожелавам ви много късмет и много успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цифровата станция ще я направим и аналогова ще има но въпроса е отдалечените села който няма възможност за оптика до там заради 20-30 клиента по добре ИП телевизия ако се получи разбира се

  • Харесай 1

Поздрави,

Деян Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замисли се за готовите решения на пазара - външна услуга за цифрова телевизия.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цифровата станция ще я направим и аналогова ще има но въпроса е отдалечените села който няма възможност за оптика до там заради 20-30 клиента по добре ИП телевизия ако се получи разбира се

Ако гониш това, на пазара има QAM модулатори/демодулатори. Тоест DBV-C го правиш на IP и след което обратно. Цени немога да ти кажа, но не са и чак толкова скъпи.

Както и да го правиш, смятай средно по 4 мегабита на канал, колко може пренесеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замисли се за готовите решения на пазара - външна услуга за цифрова телевизия.

Ами прегледах на вестител което предлагат но цената на устройството неми допада честно казано 160 лв. на бройка беше преди няколко месеца ако знаете някакъв заместител по евтин който мога да ползвам освен тези мотороли?

Поздрави,

Деян Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами прегледах на вестител което предлагат но цената на устройството неми допада честно казано 160 лв. на бройка беше преди няколко месеца ако знаете някакъв заместител по евтин който мога да ползвам освен тези мотороли?

Е толкова са си. Няма да намериш свестен HD IP бокс под 100 долара.

Особено пък Моторола, дето са лидер в качество и стабилност на работа.

Виждал съм китайски по-евтини решения, да не ти казвам декодерите какви квадрати хвърлят. На ХД що годе добре работят, но на СД са..... гола вода.

Иначе и китайските СД решения работят при това за около 60 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Цифровата станция ще я направим и аналогова ще има но въпроса е отдалечените села който няма възможност за оптика до там заради 20-30 клиента по добре ИП телевизия ако се получи разбира се

multicast и wireless не е много удачно решение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.