Jump to content
  • 0

Повеке ЛАН порти на Микротик ОС х86???


Fibernet

Въпрос

Здраво колеги имам инсталирано микротик ос 2.9.27 со 5 wan ports и 1 lan порта.

Дали е возможно да инсталирам некоја usb lan карта бидејки немам повеке слободни слотови на motherboard???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

има 4 портови лан карти Via чипсет както 100Mb така и 1Gb

RouterBOARD 44GV. Chipset. VIA VT612

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

која е цената и ако имаш дај линк да видам како изгледаат .

Знаци потребно ми е да имам оште 3 wan карти во пц-то моментално имам 6 ЛАН карти реалтек

Дали VIA чипсет има драјвери во ос 2.9.27 или мора да биде реалтек???

Редактирано от pande2007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

http://www.intel.com...ons/gigabit.htm тако изгледат, ма кошчат бая пара ;D

Овде и цене

http://www.nextag.com/4-port-nic/products-html

Редактирано от gbdesign
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Яко балансиране на DSL-и се получава :))

Тези с VIA чипсет са добро решение, на Intel са скъпи.

Ако търсиш евтино решение, вкарай още едно PC до това и ги балансирай :).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Во БГ може ли да се најдат кај нас во МК тешко ???

Аза ефтино решение како да вкарам оште 1 пц ???Уште 1 микротик ???

Дали пак е возможно да имам уште 1 микротик ос сервер пц на кој ке имам 3-4 адсл-и и дали можам некако да го поврзам со главниот микротик сервер преку некоја врска EOIP tunel или нешто слично???

Пробав со 2 микротик пппое сервери нешто не работат баш најдобро како да си сметаат двата,има проблем при конектирање на клинтите преку пппое, пробав да пишам service name кај клинтите пак нешто не оди.

Редактирано от pande2007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

вземи си най-лесно един RB493AH

много стабилна машинка е

VIA чиповете се поддържат от всички версии 2,х

а и ще имаш МТ 5,х с който може да балансираш по лесно

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

колега 111111 сета работа е што искам да го користам пц-то со микротик на кој имам 4 адсл-и и 1 лан порта,пппое сервер на кој се конектираат клиентите.

Е сега сакам да земам уште 4 адсл линии но немам 4 слота ПЦИ на пц-то, ако имав лесно ке беше проблем решен,

Е сега е прашањево како да го зголемам мојот капацитет од 4 на 8 адсл линии а да биди на 1 сервер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако ще е съшия PC оставаш с вариантите за 2 до 4 LAN-а на един PCI (ViA или Intel) или варианта предложен от колегата Tsunami. Последният вариант според мен е по-добрият (upgradeable) - почти няма ограничение в броя на модемите, стига да не ти направят проблем от DSL доставчика, защо имаш примерно 30 телефонни линии на един адрес :D.

Ето как изглежда решението с VLAN-и: http://forum.mikroti...php?f=3&t=32255

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодарам з аодговорот но да ти објаснам дека имам 4 адсл линии преку рутери а не преку модеми.

Значи сега дали можи VLAN да има на друг pc со микротик ОС па да комуницираат двата ???

Е сега дали можи

Редактирано от pande2007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ok on english.

I have a mikrotik pc with os 2.9.27 inside i have 5 lan cards realtek 8139 which 4 of them are for WAN like wan1,wan2,wan3,wan4 and one is for LAN.I have about 200 clinets who are conecting throw pppoe to mikrotik.

Now problem is that i have 3 new adsl lines and i wanna to implemented them to mikrotik pc but i don;t have more free PCI slots.

My question is is there a some solution to connect 2 mikrotik pc one for old 4 lines and another with 3 new lines but still my clients to conect on one pppoe server not on two.

СЕГА МЕ РАЗБИРАШ?

Редактирано от pande2007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

еднопортови най вероятно

и компютъра е свършил ресурса на PCI портовете

1 вариант купува 4 портови карти така че да докара 4х4= 16 лан карти

2 вариант изнася деиноста на 2 машини

3 вариант маха 8-те адсл-а и минава на нещо по бързо и симетрично (финансово ще му е еднакво)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ok on english.

I have a mikrotik pc with os 2.9.27 inside i have 5 lan cards realtek 8139 which 4 of them are for WAN like wan1,wan2,wan3,wan4 and one is for LAN.I have about 200 clinets who are conecting throw pppoe to mikrotik.

Now problem is that i have 3 new adsl lines and i wanna to implemented them to mikrotik pc but i don;t have more free PCI slots.

My question is is there a some solution to connect 2 mikrotik pc one for old 4 lines and another with 3 new lines but still my clients to conect on one pppoe server not on two.

СЕГА МЕ РАЗБИРАШ?

Сега те разбрах :). Колегите Networker и 111111 са ти отговорили вече :). Нямам добри спомени за микротик 2.9.27 и realtek 8139. Бих заложил на VIA чип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.