Jump to content
  • 0

Препредаване на публични ip адреси на х86 машина с RouterOS_3.22...KAK?


macfen

Въпрос

Извинявам се предварително, ако вече има такава тема, или съм написал тази в грешния раздел, просто подобен случай не намерих във форума!

Ситуацията е следната:

На WAN интерфейса осъществявам връзка чрез PPPoE client. След микротик машината имам 14 машини, които са също с публични адреси. PPPoE client-a e настроен, имам bridje ether и wan портовете, но от там нататък не знам какво трябва да се направи още. Моля, който може да помогне, понеже имам желание сам да направя настройките! Настройките на клиент машините ще са статични и ще се въвеждат на ръка. Не желая да ползвам DHCP сървър поне за сега.

Редактирано от macfen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

най-напред

прати ми нс ЛС публичния адрес който е на ПППоЕ интерфейса и другите публични адреси, за да проверя набързо дали са рутирани от там.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В момента има работещ микротик с описатана функция, който работи и не мога да го спра понеже към него има закачени клиенти (това е интернет зала с шефче, което ме натовари със задачата). Истината е, че и на мен ми е интересно как става и приемам начинанието от сърце, а и скоро ще си откривам собствена зала. Проблема е, че във фирмата никой няма парола за достъп до нея, а човека, който я е конфигурирал е неоткриваем :)

Поздрави!

Редактирано от macfen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вземи/намери един .Backup файл от т'ва дето не можете да влезете и ми го прати на ЛС.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Ай стига с тоя комерсиален подход, кажи му принципа не цената ти

най-лесно proxy-arp по сложно с OSPF или каквото доставчика предоставя

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Дай да му вземем малко допълнителна информация преди да му кажем какво да прави? За това го карам да дава.

macfen, Можеш ли да направиш Acronis backup (без компресия плз) на харда на рутера и да ми го пратиш по Skype / http ?

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз ли не разбрах или помагащите. Доколкото чета те интересува как да си настроиш рутер така че публичните ти адреси (дадени от доставчика) да работят след него. Понеже не знаеш как става искаш да видиш в този как е направено. Правилно ли разбирам? Настройването на това не е никаква философия и не виждам смисъл да се вкарваш в такива филми (акронис-и, хардове) и да потрошиш работещата машина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Правилно си разбрал и ако не е никаква философия както казваш... не виждам смисъл от другата акробатика

Редактирано от macfen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Именно защото не виждам смисъл затова ти казвам. Желязно правило е че едно нещо като работи не се пипа :). Вдигаш си едно пппое-клиент на ван порта като по подразбиране е чекнато "адд дефаулт роуте". Ако доставчика е рутирал статично ИП адресите, просто на лан порта си вдигаш ИП от тях което ще ползваш за гейт. Ако имам ИП-тата ще е по-лесно да ти го обесня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ами ще ти дам 2 примера:

1пример:

ip address add address=80.253.xx.97/28 interface="лан интерфейса без кавичките"

Настройката на комповете ще е следната:

1пц: IP-80.253.xx.98/28;gateway-80.253.xx.97;dns-днс-а на доставчика ако нямаш твой

2пц: IP-80.253.xx.99/28;gateway-80.253.xx.97;dns-днс-а на доставчика ако нямаш твой

13пц: IP-80.253.xx.110/28;gateway-80.253.xx.97;dns-днс-а на доставчика ако нямаш твой

2пример

ip address add address=80.253.xx.110/28 interface="лан интерфейса без кавичките"

Настройката на комповете ще е следната:

1пц: IP-80.253.xx.97/28;gateway-80.253.xx.110;dns-днс-а на доставчика ако нямаш твой

2пц: IP-80.253.xx.98/28;gateway-80.253.xx.110;dns-днс-а на доставчика ако нямаш твой

13пц: IP-80.253.xx.109/28;gateway-80.253.xx.110;dns-днс-а на доставчика ако нямаш твой

разликата между двата примера е че гейта е отначало и в края на ИП адресното пространство. Както ти е удобно.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това съм го направил, но машините след микротика нямат интернет с така конфигурираната машина

Със стария микротиик всичко това работи, но нямаме достъп до хостове в интернет, които се намират извън пределите на България. Нямаме достъп до администратора на тази машина за да оправим проблема... и така се налага да конфигурирам нова

Редактирано от macfen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако сега разполагах с поисканото проблема можеше да ти е решен още тази вечер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.