Jump to content

Rocket M2 кофти настройки, или проблемно АП?


dabadaba

Recommended Posts

Здравейте,

От няколко дена се появиха странни проблеми между един рокет и две ап. Рокета е нещо като главна точка, към която да се завързват устройства в режим клиент и вдс. Ограничен е с праг на закачане към него на -80 и такива с по-слаб сигнал нямат никакъв шанс да се закачат, независимо дали е лаптоп или ап (тествано - работи)

Засега има закачен един наностейшън като ап-вдс, а останалите устройства са клиент.

Нямаше да ме е яд толкова, ако едното устройство с най-добър сигнал не беше моето вкъщи.

post-603-0-01712300-1320134983_thumb.png

А това са настройките на ап-то, като тук съм пробвал всички възможни режими...

post-603-0-77908400-1320135596_thumb.png

Как да накарам рокета да праща на тези две ап както праща и на останалите? Защо отделя само тези двете с такава скорост?

Редактирано от dabadaba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви разлики може да има между тия с MAC адрес 004F62 дето се закачат на по-ниска скорост и тия дето са с по-висока?

Как стоят нещата с трафика който минава? Ако има трафик дали няма да се вдигнат скоростите?

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма разлики, освен в разстоянията - 600 метра до километър. Антените са едни и същи, пробвал съм и с еднакви настройка на проблемните, както тези дето вървят на макс - няма промяна.

А за трафика, точно там е проблема - не пуска повече от 3 МБ. Всъщност, точно толкова е и огранечението на клиентите, така, че за тях няма значение този проблем, ама пък защо всичко да не може да върви на макс!

Допреди седмица си вървеше, нищо не съм променял, а се сбръчка. Вярно, тока спира няколко пъти, но всички настройки си стоят както съм ги задал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако засегнатите усройства теглят със същата скорост като не-засегнатите и тя е 3 мегабайта в секунда смятам че всичко е ОК. Но едва ли имаш предвид три мегабайта, по-скоро три мегабита?

Можеш ли да опиташ да размениш две от тия устройсва да видим дали ниската скорост е от самото устройство или от разстояниет и ефира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм опитвал и размяна, но не мисля, че е от устройствата, по-скоро рокета прави някакви спънки, защото съм опитвал и с наностейшън на мястото на рокета. Тогава всичко си върви на макс с всички устройства, ама пък нали съм взел този рокет за подмяна на наностейшъна, пък и уж е по-добро устройства и с оригинална антена за двеста и кусур лева, да покрива 120 градуса ъгъл и да се справя без да се задъхва като някой си закачи торенти.

За скоростта, прав си - три мегабита, ама защо само толкова да може, като пакета е 30 Мб.

Ефира си е прилично зашумен, не виждам да има нови устройства наоколо. Опитах и с ресетване по дефолт на устройствата. все същото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-603-0-37041200-1320165057_thumb.png

Проблема се оправи.

Ходих до кулата с намерение да ресетна рокета и да го настроя наново, но си останах само с намерението.

Оказа се, че кабелчетата към антената и рокета са кръстосани. Презавих ги без да се кръстосват с максимално разстояние едно от друго и всичко си дойде на място.

Май знам кой ги е кръстосал така, но това не е по темата :)

Редактирано от dabadaba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едното е с ето тази антена http://www.anteni.ne...s/ms2410_62.pdf и 15 метра коаксиален кабел, но работи без значение поляризацията. Закачва се на до 20 Мв реално като се направи тест. Това е максимума който съм постигнал с тези устройства. От замунда дърпа торенти на макс - 3 ГБ за около 25 минути.

Останалите са с такива http://www.anteni.ne...es/ms2424m2.pdf с хоризонтална поляризация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.