Jump to content

Тест на 3G data мрежите в България


NetworkPro

Recommended Posts

След като наскоро VIVACOM обяви, че 3G мрежата на оператора е с най-голямото покритие в страната, "М-Тел" реши да докаже, че неговата осигурява най-добри скорости на трансфер. За тази цел компанията се обърна към услугите на независимата германска компания за контрол на качеството на мобилните оператори NET CHECK. През юни и юли тя е провела серия от тестове в пет големи български града - София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе. Това са местата, в които 3G мрежата на телекома поддържа скорост на изтегляне на данни до 42 мегабита в секунда. Тестове на скоростта при изтегляне и изпращане на информация са извършени с най-новата версия на системата за измерване SwissQual Diversity, три USB модема Huawei K4605 и специално създаден сървър с две 1Gb линии към BIX (Bulgarian Internet eXchange) и са правени както статично, така и при движение с автомобил.

Резултатите, които посочват "М-Тел" като оператора с най-бързата 3G мрежа в страната, са базирани на повече от 2500 изпращания и изтегляния на файл през мобилната мрежа за фиксиран период от 60 секунди. В подробния доклад на NET CHECK се казва: "Ясно установено е, че "Мобилтел" притежава най-висока ефективност на FTP предаване и приемане на данни както по средни резултати, така и по максимална пропускателна способност. При около 50% по-висока средна скорост при приемане на данни и около 70% по-висока средна скорост при предаване на данни в сравнение със следващата по скорост мрежа е очевидно, че съществува ясно изразена дистанция между "Мобилтел" и останалите два оператора". Днес представител на NET CHECK връчи на телекома сертификат за "Най-бърза 3G мрежа в България".

3G мрежата на "М-Тел" поддържа най-високата досега в България скорост до 42 мегабита в секунда, която може да се ползва в пет от големите градове в страната - София, Варна, Пловдив, Бургас и Русе. В още 540 населени места 3G мрежата на компанията поддържа скорост до 21 Mbps, като се планира до края на годината тя да е достъпна на цялата територия на страната. В други 520 населени места с население от над 1 милион и 800 хиляди души клиентите на оператора вече имат достъп до скорост 14.4 мегабита в секунда.

p2_15610.jpg

p2_15611.jpg

p2_15612.jpg

p2_15613.jpg

p2_15614.jpg

p2_15615.jpg

p2_15616.jpg

p2_15617.jpg

p2_15618.jpg

p2_15619.jpg

p2_15620.jpg

p2_15621.jpg

p2_15622.jpg

p2_15623.jpg

p2_15624.jpg

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • master

    11

  • 111111

    8

  • jack82

    4

  • NetworkPro

    3

Голяма реклама :) Аз лично не съм на това мнение, като цяло може в града да имат по-добро покритие макар, че мтел във Варна си е доста куцо за разговори да не говорим за друго. Та защо не ги изпънат из поляните извън големите градове? Мен какво ме топли в града ? Някак ми се струва, че като цяло покритието на Vivacom е доста по добро ( не, че ги ползвам вече просто такива наблюдения съм останал ).

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма реклама :) Аз лично не съм на това мнение, като цяло може в града да имат по-добро покритие макар, че мтел във Варна си е доста куцо за разговори да не говорим за друго. Та защо не ги изпънат из поляните извън големите градове? Мен какво ме топли в града ? Някак ми се струва, че като цяло покритието на Vivacom е доста по добро ( не, че ги ползвам вече просто такива наблюдения съм останал ).

Има резон в това дето казваш , на ливадата и на реката как ще бъде .

По големите градове нещата са направени отдавна .

За градовете хич не мога да се съглася със теб , при положение че, пролетта само в София вдигнах с екипите които ръководех близо 70 базови станции на М-тел с оптика до покрива ,по другите градове знам кои е работил , така че Vivacom ще имат да вземат .2/3 от BS на Vivacom все още се крепят на линкове.

Ще видим какво ще стане като се понатоварят , е тогава ще цъфне истината , но дотогава операторите ще са наблегнали на вътрешния пренос .

Не знам какво става с Глобул , за тях каквото съм видял направено ,като изпълнение е отлично , но и при тях разбира се не е навсякъде , имат доста BS на линкове .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не споря, просто изказвам мнение. За глобъл не съм заглеждал как си изграждат нещата, но съм им клиент от деня в който ги има тук и ако не започнат да си правят та*ак с клиентите едвали ще ги сменя. А мтел може да имат по добра мрежа но хората не им вярват вече пък доверието по трудно се гради.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не споря, просто изказвам мнение. За глобъл не съм заглеждал как си изграждат нещата, но съм им клиент от деня в който ги има тук и ако не започнат да си правят та*ак с клиентите едвали ще ги сменя. А мтел може да имат по добра мрежа но хората не им вярват вече пък доверието по трудно се гради.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тез милиони мегабити искам само 1 да мога да си влизам по мрежите повече не искам ама и него го няма никъде - :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ нито мтел нито глобул нито виваком ужас. :-[ :-[ :-[

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали 100 пъти се каза че Vivacom имат по-добро покритие заради UMTSa на 900Mhz :)

През телефон-а съм стигал до 5.2Mbit реални с на Mtel HSDPA–то O0

Редактирано от pavlan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • Администратор

Дали са се променили нещата след толкова време

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено да, глобъл в градски условия при 1от4 черти с гсм в 18:00 успя да мине 12мегабита. Което си е добре за мен поне1-2 са достатъчни. Вивата с флашка по същото време е в лаг и страниците са мъка.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че глобул нали си ровят умрялата мрежа правилия 42 мб на всякъде УЖ може и да е на майтап ще видим като почнат Пловдив по точно региона ще пиша как е   

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ъплоудвайте в http://www.cellmapper.net/map обхвата на операторите по картите е менте

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ядове с Vivacom. Не знам толкова за 3G, след като не мога да проведа разговор. Набирам абонат, директно ме изхвърля без никакви съобщения. Набират мен - давало свободно, а телефона ми не звъни. Смених няколко телефона. Където пробвам - покритие бол, чертички да те утрепят. Ама комуникацията нещо не се получава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там където, другите няма Виваком имат обхват, дори и на места 3G, където другите няма и обхват поне това са моите наблюдения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Там където, другите няма Виваком имат обхват, дори и на места 3G, където другите няма и обхват поне това са моите наблюдения.

при мен е обратното тея най чезнат(вивател) не съм кой знае колко далеко от центъра на столицата +- 15 мин с кола

 

To чертичките за жалост не са критерии.

Точно така клетката ако има от онея кръглите антени на 2-ри 3-ти хоп от клетката с интернет няма шанс

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.