Jump to content

ROAMING ?!


NetworkPro

Recommended Posts

Ако клиента мине на друго AP - на първото на което е бил, MAC адреса му се мести от Wi-Fi порта на LAN порта. Като се върне пак на първото MAC адреса му е и на двата порта?

Някой тествал ли е ? С какъв софутер ?

Как сте решили проблема?

Колко бързо става преминаването? Става ли за VoIP без загуби?

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То колко пакета ще се загубят зависи от много неща. Като цяло не съм успявал да го докарам без нито един загубен в реални условия т.е. в града. Но при voip мисля, че няма да е особен проблем.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То колко пакета ще се загубят зависи от много неща. Като цяло не съм успявал да го докарам без нито един загубен в реални условия т.е. в града. Но при voip мисля, че няма да е особен проблем.

Няма и да успееш , критерийте по които се следи за смяна на АП са такива , топлата вода е измислена отдавна . Друг е въпроса дали на някой му се занимава да пише нови инструкции за хилавите процесори на които разчитаме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

преминаване през 12 ап-та с разговор по скаип без проблем не съм гледал за загубени пакети

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да си спомня тъй като преди доста време се ровичкахме с тази постановка. Дали на AP тата трябваше да е пуснат WDS а ..

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преминаване през 12 ап-та с разговор по скаип без проблем не съм гледал за загубени пакети

Разчита се на буфериране , от там идва и закъснението което не е никак малко , но това е тема на друг разговор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Само не мога да си спомня тъй като преди доста време се ровичкахме с тази постановка. Дали на AP тата трябваше да е пуснат WDS а ..

не ползвам такова нещо като WDS само еднакви SSID и различни канали

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ползвам такова нещо като WDS само еднакви SSID и различни канали

и при мен работи така само че нямам 12 АП-та. ползвам Buffalo и автентициране през хотспот

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да сработи с VoIP, пробвал съм реализация с Mtik + хотспот, няколко PC-та с MTik за AP-та и автентификация по MAC през User Manager (RADIUS сървъра на MTik). Roaming-a функционира на 100%, при преминаването м/у AP-тата се губи 1 пинг, но не се прекъсва комуникация със skype, video/audio stream и download в такъв момент (чистия вариант на VoIP не съм пробвал в такъв сценарий).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.