Jump to content

Tenda W311R+ firmware upgrade


DD-WRT

Recommended Posts

Привет !!! Ъпгрейднах фърмуера на въпросния рутер от H2_v3.2.4h на v3.2.4.02s." Новия " фирмуер е много бъгав и искам да мина пак на H2, но имам няколко въпроса:

1. Откъде да сваля най-новата версия на H2 или поне H2_v3.2.4h с английски интерфейс ?

2. От английския скайп на тенда ми казаха, че рутера е повреден, а от руския, че не е ( рутера ми дама ip и ping ) ?

3. Рутерът е съвместим с H2, а съвместим ли е с H1 ( от английския скайп на тенда казаха - не, а от руския - да ) ?

4. Ако няма H2 мога ли да го флашна с H1 ?

5 Как да го флашна безопасно с H1/ H2, в сайта пише, че ако е v3.2.4.02s не може да се флашне с h1 ( мисля, че tftp ще свърши работа или някаква програма, с която да махна стария фърм и да заредя новия ) ?

Засега това са въпросите ми. Благодаря за помощта ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Искай я от руснака

2. Оправи си рутера и изпорти тоя от английския скайп на шефа му

4. би трябвало да може ако през Web интерфейса започне да се флашва, иначе ще даде грешка за несъвместимост

5. с TFTP може да опиташ но не гарантирам че ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От v3.2.4.02s пробвах да флашна с други версии, но ми дава грешка, че не новия фърмуер трябва да е поне ( седемстотин и няколко си килобайта ). Според вас положението с рутера оправимо ли е и рутерът найстина ли е развален. От H2 на v преминах през web и не ми показа нищо за несъвместимост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мак адрес на wan порта 00:00:00:00:00:00 и ако му дам нов и после иска рибут, давам но след ритуба е пак 00:00:00:00:00:00, Не мога да изключа WPS, като дам restore mac address ми дава, че мак адресите на WAN и Lan са еднакви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hi

I have got a question

Can you give a link, where I can download H2 on english ?

только Н3

http://www.tenda.cn/tendacn/Product/show.aspx?productid=351&type=2

for Tenda W311R+

http://www.tenda.cn/tendacn/DownLoads/show.aspx?productid=354

There is not H2, if my router supported with H2 can it supported with H1

(nod)

yes, right ?

(nod)

From H2_v3.2.4h I upfrade to v3.2.4.02 is there any way to upgrade to H1 or H2 ?

support@tenda.kz

Am I ruined a ruter?

after upgrade from H2 to v ?

я думаю нет

how can I upgrade to H2 ?

Is there any way with TFTP server ?

в понедельник запрос скинь

я на заводе спрошу

сейчас все спят выходные у всех

I am from Bulgaria

Is there any way to flashed to another version

: в понедельник

сейчас нету

ok, Затем я пишу к вам снова на скайп

Тогда вы будете отвечать мне подробно

ок

сейчас уже ночь 2 часа

ok, thanks for help

to monday

:)

Това си писахме по скайпа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши му с минилаен брой думи на един език какво си направил и какво не ти харесва сега (проблема с MAC адреса и т.н.)

Преведи му го и на другия език и му пейстни двете. Да ти намери решение и му дай причина поради която да не се бави например - нямаш Интернет и не можеш да свършиш някаква важна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, според мен има. Съвсем любезно си ги помоли за съдействие, евентуално ще ти дадат фирмуер с който да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, че ми вдъхнахте смелост, намерих това в нета. За да се флашва ще ми трябва ли да правя такъв кабел или подобен ( от схемата )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В зависимост от мерака за запояване, можеш да направиш това което kapastratos е показал в DD-WRT форума и/или да помолиш Tenda Support да поправят фирмуерите си и да публикуват нови и коректни версии на сайта си за да не се повтаря грешката.

А колко RAM и FLASH има твоя рутер, може да пуснеш снимки на платката с висока резолюция да се видят маркировките.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А попринцип как мога да брикна рутера. Мога ли да го дебрикна само като се закача към lan порт и през tftp без допълнителни спойки и кабели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за този не знам, а и има разлика от версия до версия.

Включи се на serial/ttl и пробвай с различни фирмуери които уж са за този рутер. Ако се брикне - може да го пратиш на danielskii да се пробва да го орпавя (виж темата за убиеца на рутери в купувам-продавам)

За колко го купи този ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.