Jump to content

Подходяща "N" карта


latest

Recommended Posts

Здравейте,

имам следния проблем - трябва да пусна трасе на около 20-22 км. Искам да ползвам "N" карти за по-голям трафик. От едната страна имам борд, а от другата РС. Какви карти бихте препоръчали. Необходим трансфер около 25-30 мбпс. Антените са 90 см Пасат. Трябва да имам и запас от около 10мбпс. Търся мнение на колеги, които са правили такъв линк с такива карти(предложените де). Цената е от значение. За момента съм се спрял на Микротик картите R52n-M , но не мога да реша все още - мненията са от "стават" до "забрави". Благодаря предварително.

Редактирано от latest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е само за 30-40 Mbps можеш да си го изградиш на 802.11a с turbo - скоростите, които се постигат са между 60 и 80 Mbps (half) с една карта.

Ако ще е N, тези карти не са лоши, ползвал съм такива. Всеки си има предпочитания, но ще ти свършат работа.

На такова разстояние, по-важни са антените и качествените кабели/преходници, от колкото мощността на самата карта. Големите скорости се постигат с малко мощност от картите.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разчитам на мощност и не търся такива карти. Има колеги, които излъчват с около 300-400мВ и познай каксе работи около тях:) Искам така и така ще сменям картите, поне да е нещо с переспектива. ДО колкото разбирам микротик картите според вас са сравнително стабилни и могат дса се слагат за такъв линк? Или греша ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам активни линкове точно с този модел карта, работят си добре. И аз по принцип не съм фен на хадруера на МТик, но на бялото черно не мога да кажа :).

Ако няма някакви ненормални шумове или лоша видимост между точките, трябва да работи (то ако има такива негативи, всеки хардуер ще дава проблем).

Ако все още не си купил PC+ лиценз и борда, варианта предлаган от Миле с гроов не е лош.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз не съм казал че непременно трябва да са микротик картите, просто търся подходяща карта и да е на поносима цена. За булетите не мога да кажа нищо лошо - просто съм им голям фен. Мисля, че като цяло нямат конкуренция за момента сериозна. Но това си е мое мнение разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.