Jump to content

TL-ANT2424B моля ВИ за съвет.


veskostoev

Recommended Posts

Здравейте,аз съм начинаещ и прегледах целият форум.Много е интересен и образователен,Въпроса ми е поръчах антената и чакам да пристигне,а дотогава трябва да закупя устройството към което да я свържа и моля за мнение.Трябва ми за приемане на незащитени мрежи от далечно разстояние за лаптоп.Аксес пойнт,рутер.наностейшън ли някакъв рипийтър.В чужбина съм и сменям квартирите заради местоработата и не ми се дават по 250 евро всеки път за телефонен пост.Вече дадох един път.Ако може да е с лесни настройки.Благодаря ВИ надявам се да ми помогнете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би да е High-Power и да поддържа N стандарт. Да работи на USB. Да има RP-SMA конектор за антената. Ще ти трябва и дълъг пигтейл (RP-SMA <->N Type) или пигтейл и кабел до антената.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип бях решил да непиша

За тая антена аз има такава е вече ползвам само решетката от нея облъчвателя си почива защото не е от най добрите но става

относно "машинката" не е нужно да е с голяма мощност по скоро с висока чуствителност

TP-LINK WR743ND - това е избора има подръжка на WISP също подържа "N" стандарт

Антената му се сваля и е на RP SMA

Елементарни настройки за постигане на целта

на един от портовете си подържа ПОЕ даже в комплекта има и пасивен пое инжектор

Това е идеално за теб

Относно пиг тейлите

Тази антени има доста къс изходящ кабел

Такаче ще ти трябват следните кабели

post-274-0-16082600-1319181795_thumb.jpg

post-274-0-92598300-1319181835_thumb.jpg

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един Bullet 2 / М2 с openwrt ще и подхожда. Въпреки, че малко много ми се вижда 24dbi антена за подобни цели. Едно нано би ти спестило некой лев и обем ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,аз съм начинаещ и прегледах целият форум.Много е интересен и образователен,Въпроса ми е поръчах антената и чакам да пристигне,а дотогава трябва да закупя устройството към което да я свържа и моля за мнение.Трябва ми за приемане на незащитени мрежи от далечно разстояние за лаптоп.Аксес пойнт,рутер.наностейшън ли някакъв рипийтър.В чужбина съм и сменям квартирите заради местоработата и не ми се дават по 250 евро всеки път за телефонен пост.Вече дадох един път.Ако може да е с лесни настройки.Благодаря ВИ надявам се да ми помогнете.

Какво разстояние трябва да се покрие и каква скорост?

Ако ще е за разстояние, трябва и от двете страни да има по-големи антени.

Тази, която си избрал завършва с женска N букса, на която най-добре би паснал един Bullet (той е с мъжка букса N), както посочи колегата по-горе.

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори.Ако трябва да взема малко по-скъп по марков от ТП-ЛИНК за по добри резултати.Предложете още някой модел,ако не ще взема ТП-ЛИНКА до няколко дни.Още един път благодаря ВИ за бързите и точни отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

не знам къде ще го мъкнеш тоя кютук антена

понеже и аз съм в чужбината те съветвам да си вземеш

TL-ANT2414A + TL-WN722N/TL-WN722NС

бухаш в лаптопа и толкова

пък в комплект с beini какво прави ;)

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз имам TP-LINK TL422G +антена MS2415P панелна и е същото като с ALFA 2000mw USB CARD,GSY 500mw и ALFA 1000mW.А BEINI-то май малко хора ползват WEP кодирането.Антената наистина е малко голяма ама за„спорта” ще експериментирам.Сега незнам кое е по-добре БУЛЕТ 2 или Аксес пойнта от другата ми „тема”.Заради бавния нет пуснах темата два пъти.Извинявам се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

двете теми са обединени

обаче аз си оставам на мнението че ти трябва антена

инак и аз ползвам TL422G

а беинито и други кодировки разбира е няма как да го обедиш да ползва пирит+CUDA

но зависи от страната в която си има и други супер елементарни решения за ползване на WPA2 без всякакви мъки

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушай кво ти казва Mile, щото не виждам смисъл от по-мощна антена и устройство за тази цел.

Обяснявам наивно-реалистично, както обяснявам на клиенти що трябва да си вземат марково устройство за безжичен интернет, щом имат две чертички на лаптопа!

Ако закъсаш с колата в калта, идва трактор да те измъкне. Трактора ти пуска стоманено въже, но то идва малко късо, та ти от своя страна го удължаваш малко с книжен канап. Правите яка връзка (две чертички) ама кат вземе трактора да дърпа, връзката се къса...

За къв чеп ти е яка антена и устройство, като примерно отсреща има някаква мижава 2 дб омни антенка? Същото е както да си светиш със свещ от къщата на комшията.

Нано - хем леко, хем не е обемисто!
:)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е прави сте.Ще купя и едно нано и аксес пойнта(45-50лева няма проблем) за антената защото антената пристигна в България.Ами наностейшъна работи ли с такава антена и кой модел нано точно да взема и колко струва?Ще направя тест и с двете устройства.Наното трябва ли да има постоянна връзка с лаптопа с кабел ако се наложи да е на покрива на 5-6 метра от лаптопа или му се правят настройките и си работи самостоятелно?После може да продам едното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези наностейшъни ubnt.com/nanostationm не работят с външна антена, защото си имат вградена.

По-стария модел, не локо, имаха възможност за външна антена ubnt.com/nanostation но тук вече май се намират само като втора употреба.

Наностейшън е готово решение и единственото което ти трябва допълнително е кабел, дълъг колкото те устройва за да го закрепиш на удобно място. Кабел дълъг 20 метра работи без проблеми, по-дълъг не съм тествал, защото не ми е бил необходим.

Антената, която си поръчал е добра, но не е удобна за често преместване - тежи 3,5 килограма с размер 1 метър на 60 см. Трябва и стабилно закрепване, да не я духне вятъра, устройството трябва да е до нея, защото теоретично ще има загуби, ако използваш дълъг коаксиален кабел. Използвал съм и все още се използва 12 метров коаксиален кабел с 10 дб антена без чувствителни загуби, но си е според зависи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой знае ли от къде мога да намеря Булет2 или М2 или някоя застояла бройка НАНО 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой знае ли от къде мога да намеря Булет2 или М2 или някоя застояла бройка НАНО 2.

Имам втора употреба нано 2. Ако те интересува предложи цена на лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.