Jump to content

Съживяване с TFTP.EXE


NetworkPro

Recommended Posts

когато имаме Ping до 192.168.1.1 или подобно но нямаме Web интерфейс

- взимаме tftp.exe от тук http://homedownloads...nloads/Tftp.exe

- в TFTP пишем адреса на рутера 192.168.1.1 и избираме firmware файла който искаме да му набутаме

- рестартираме рутера и докато не се е освестил/докато все още Power мига/все още не е заредил Цъкаме Upgrade бутона на TFTP клиента

- ако не стане цъкаме бутона пак и пак и ако иска парола - паролата за Linksys е admin

(Тествано с Linksys BEFSR41 V3) и други

Споделете вашите преживявания за различни рутери !!

Поздрави

P.S. този метод разчита че CFE/bootloader-а има TFTP сървър по дифолт който чака да му бъде подаден фирмуер

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Имам въпрос: На моя рутер ( Tenda W311R+ ) съм качил грешна фърмуерна версия. Дава ми пинг и айпи адрес. Какво да направя, че да му върна стария фърм. Каква процедура да следвам, за да си върна стария фърм ? Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Моя опит дано да помогне на някой слагам ръчно ип .с тфтп съм се подготвил оказал съм фаила само ентер тябва да натисна (това е в терминален прозорец 1) в терминал 2 пускам пинг към ип 192.168.1.1 .Вкл. рутера при първия пинг който се появи качвам новия фирм.Ако не стане от първия път пробвайте пак има ефект .модела нарутера беше 54gl на linksys.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз флашвам през JTAG_a

а били описал по подробно как става

даже схемата на кабела, че имам едно нано5 за оправяне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За NS5(на M серията също работи безотказно) както каза колегата през буутлоудъра ето инфо с картинки и описание от ubnt http://wiki.ubnt.com/Firmware_Recovery

Редактирано от Intel

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама колегата по-горе питаше за флашване с жтаг, което не е същото като тфтп. Ето го с картинки: цък и цък

Редактирано от dabadaba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това което си дал не е JTAG ами сериал връзка!

Кое? Първото цък ли? Невъзможно! :)

Да, не е JTAG - линка за него е празен. Точно затова и Тодор Лазаров се интересува от схема на кабел и подробности за наното, пък ти ако имаш, дай да видим как става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ето как става цялата процедура ЛИНК

описано е всичко хардуер кабели софтуер и т.н.

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

JTAG се закача към принтерския порт - за повече информация тук.

Мисля, че за nano5 този тип кабел за флашване нестава, защото има куплунг само за сериен порт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

когато имаме Ping до 192.168.1.1 или подобно но нямаме Web интерфейс

- взимаме tftp.exe от тук http://homedownloads...nloads/Tftp.exe

- в TFTP пишем адреса на рутера 192.168.1.1 и избираме firmware файла който искаме да му набутаме

- рестартираме рутера и докато не се е освестил/докато все още Power мига/все още не е заредил Цъкаме Upgrade бутона на TFTP клиента

- ако не стане цъкаме бутона пак и пак и ако иска парола - паролата за Linksys е admin

(Тествано с Linksys BEFSR41 V3) и други

Споделете вашите преживявания за различни рутери !!

Поздрави

P.S. този метод разчита че CFE/bootloader-а има TFTP сървър по дифолт който чака да му бъде подаден фирмуер

Много благодаря на колегата NetworkPro.Брикнах един wrt54gl и бая четене падна,докато не попаднах на неговата тема сработи ПЕРФЕКТНО мерси.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здравейте във бързината си обърках бина и сложих погрешен бин на едно тп-link 740н в 2.интересното е че сега има инсталиран опенврт но имам достъп само през telnet с putty аз не сам запознат с telnet как се работи и незнам как да сложа другия бин които си е за рутерчето ако някои се навие да помогне през теамвиевер ще сам му много благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.