Jump to content

Захранване на борд Alix


babula

Recommended Posts

Здравейте на всички и честит ви първи сняг:)

Имам следния проблем - поради невъзможност от другаде се налага да пусна захранване на аликса от 67 м. Кабела е 2х2.5, захранването е 19В 3.4А(поне така пише де). До тук добре - пускам го и 2-3 часа си работи нормално до първия токов удар - след него не иска да се рестартира, а трябва ръчно да се изключи и включи. До сега не съм имал такъв проблем и питам дали има някой който да се е сблъсквал с подобен проблем и как го е решил. С UPS пробвах но пак си е същият проблем. Чудя се дали да не му сложа някой кондензатор -3-4000 мФ на изхода като резерва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

това захранваме от лаптоп ли е

по тоя кабел ще може да пуснеш 220 без проблем

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между захранването и аликса ли са тези 60тина метра? Ако сложиш голяма капацитет на изхода на импулсно захранване няма да доведе до нищо добро. По принцип там се избягва да е повече от 2200 микро да не говорим и по малко. Ако кабела е от типа с двойна изолация и не е изложен много на пек и дъжд по добре както каза 111111 си пусни 220в до импулсното, а то ако е от лаптоп както ми се струва ще е с активно PFC и ще носи от 100 В на горе по вход. Но задължително предпазител (1-2А) в началото на кабела на проводника по който тече фазата.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между захранването и аликса ли са тези 60тина метра? Ако сложиш голяма капацитет на изхода на импулсно захранване няма да доведе до нищо добро. По принцип там се избягва да е повече от 2200 микро да не говорим и по малко. Ако кабела е от типа с двойна изолация и не е изложен много на пек и дъжд по добре както каза 111111 си пусни 220в до импулсното, а то ако е от лаптоп както ми се струва ще е с активно PFC и ще носи от 100 В на горе по вход. Но задължително предпазител (1-2А) в началото на кабела на проводника по който тече фазата.

Благодаря за отговорите - кабела си е на открито и е между два стълба - това е проблема. А да пускам 220В просто така във въздуха си е доста опасно. За това търся някакво решение или помощ от някой, който се е сблъсквал с подобен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта на Mile е най-добър, особено ако има някакви защити (галванично разделяне, защита от късо съединение и пр.), монтанските (iH1C0) и тези на X-Com са добри: http://www.xcombg.co...&product_id=497

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия не хкомп не са ли онея китайчета дето са като адаптери?

http://www.videomaxavs.com/bg/store/Scripts/prodView_short.asp?idProduct=99091

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия не хкомп не са ли онея китайчета дето са като адаптери?

http://www.videomaxa...idProduct=99091

Имат и такива модели, но не съм ги пробвал. Този модел (http://www.xcombg.co...&product_id=497) съм ги пробвал, добри са, но не палят от ниско напрежение - поне 40V им трябват, въпреки надписа на корпуса.

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са дефектирали още за да ги чупим :))

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
:) който не знае закона на Ома да си ходи у дОма, в случая се получава пад на напрежение, решението Миле го е написал :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На това разстояние не мисля че трябва да имаш проблем. Предполагам че кабела ти не е меден а помеднен. Поправи ме ако греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.