Jump to content

Как си записвате кое влакно накъде отива и къде свършва ?


smacker

Recommended Posts

Някой знае ли софтуер, дори и на Уиндоус с които може да си нарисувате, редактирате и следите оптиките ? Най-вече влакната и коя туба на коя касета е в дадена муфа.

Имате ли решения за това ? Или като трябва да видим нещо - отваряме тетрадките и гледаме какво е правено :)

Аз лично ползвам XLS. Чертая си цветни чертички и така. Ама редактирането и разширяването са малко по трудни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AutoCaD :)

Като посочиш върху влакното и ти го оцветява от край до край.

Проблема ще ти е да намери архитектурата която да сложиш като "карта" , освен ако не си я чертаеш сам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рових се в нета преди време да търся такова софтуерче. Ама май не му задавах на гугъла правилните въпроси.

Значи, аутокад съветвате и това си е. Трябва и с него сега да се боря :) :)

Поне може ли да си ги начертаеш и групираш влакната по туби ? Да ги прекъсваш по муфите и да ги сменяш кое накъде отива ?

Хайде, това коя туба на коя касета - не е от най-важното, въпреки че толково пъти ми е трябвало.

А тия от Флюке със сигурност ще търсят сериозни кинти за тоя софтуер. Като гледам цените на ТиДиЕр-те .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

може да пробваш и това http://www.kilievich.com/fpinger/ имаше и крак за 5-та версия аз я ползвам. За фона примерно си намерих експортната кадастрална карта, общо взето върши работа. По програмата иначе могат да се правят промени примерно вместо оригиналните картинки на суичове ползвам зелени квадратчета,

post-14-0-27936900-1318666426_thumb.png

  • Харесай 1

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Microsoft Visio също може да се ползва, налагаш карта на региона от гоогле и маркираш векторно с коментари.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да пробваш и това http://www.kilievich.com/fpinger/ имаше и крак за 5-та версия аз я ползвам. За фона примерно си намерих експортната кадастрална карта, общо взето върши работа. По програмата иначе могат да се правят промени примерно вместо оригиналните картинки на суичове ползвам зелени квадратчета,

Това като го гледам е добро за да си опишеш откъде минават кабелите, тръгнеш ли да нанасяш 4 туби с по 12 влакна - мисля че ще стане цапаница.

Microsoft Visio също може да се ползва, налагаш карта на региона от гоогле и маркираш векторно с коментари.

Визиото го пробвах по-рано. Някак си много малко информация за влакната виждаш на екрана. Иначе да, става, но някак си немога да намеря подходящ зуум който да ти показва, примерно 10-на километра оптика заедно с 10-15 муфи по нея и съответните разклонения.

Всъщност, благодаря на Networker и на Велин за предложенията.

С този пост просто коментирам моето виждане относно тези два продукта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Autocad +1

можеш да си направиш и хиперлинк-ове към самите файлове

смисъл правиш файл с основна карта на оптиките+муфите+таблата (без самите влакна)

и от там примерно всяка муфа правиш хиперлинк към нейн си файл с детайли на влакната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

чак аутокад има толкова по леки алтернативи с леери че и безплатни че и под линукс

и пак съвместими с аутокад

DoubleCAD XT

Qcad

A9CAD

LibreCAD

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Някой знае ли софтуер, дори и на Уиндоус с които може да си нарисувате, редактирате и следите оптиките ? Най-вече влакната и коя туба на коя касета е в дадена муфа.

Имате ли решения за това ? Или като трябва да видим нещо - отваряме тетрадките и гледаме какво е правено :)

Аз лично ползвам XLS. Чертая си цветни чертички и така. Ама редактирането и разширяването са малко по трудни.

Аз лично позваме АутоКад ,относно "записване" направи си стандарт ,може и свои собствен,но ти препоръчвам да намериш цветовите кодове на Белкин,примерно.Можеш да направиш следното: да речем зеленото влакно ти е 1-во,червено ти е 2-ро и т.н.т ,хубаво е първите влакна от тубата да ти ходят в наи далечната точка,така долу-горе ако не ти е голяма оптиката можеш и без КАД да знаеш кое влакно каде отива.Дано схванеш мисълта ми за влакната...успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То какво ще си запишеш по време на сплайсването - това е ясно всеки си има начин на записване :) Интересно става като трябва да опишеш 10-ки километри оптика барабар с муфите и разклоненията.

Аз номерирането - не работя по номера. Само по цветове, така няма значение кой по какъв стандарт работи :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Използваш стандартния код за цветовете както за тубите така и за влакната (1.син, 2 оранжев,3 зелен и т.н.), правиш си схемката на Excel, ако не е нещо сложно, напримерно да разпределяш влакната от дадената входна туба в две или повече изходни туби, можеш да я направиш само за тубите и така за всяка муфа.

Аз не номерирам нищо,само с цветовете работя. малко по сложно е ако имаш да сплайсваш повече от 144 влана, защото цветовете започват да се повтарят (донякъде), но не е голям проблем....

Ако разпределението на фибрите ти е вече направено,можеш да използваш една малка формулка в докуманта Ексел, която да ти разпредели тубите на правилните места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.