Jump to content

Проблем със Линк със Гридове


PcTuninG™

Recommended Posts

Така има следния Проблем линка е ACK/Distance: 79 / 4.8 miles (7.8 km) Вързва се на - 60

Като почне да минава трафик и качеството на сиграна от 100% пада на 30%

На снимките се вижда разликата и забиват антените .

post-197-0-82348100-1318006340_thumb.jpg

post-197-0-76285500-1318006351_thumb.jpg

Размених им местата на АП-то със Стейшъна пак така въртях канали пак същия

Редактирано от PcTuninG™

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем, разбутай им малко честотите и пробвай първо без турбо. Като се спреш на стабилна честота тогава си играй и с турбото.

При мен работи най-стабилно на 5280.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си споменал за големината на антените, че да коментираме... Ама щом тъй искаш, Ок.

Сложи AP WDS от по безшумната страна, пък от шумната Station WDS-то... и ако са ти малки антените заложи повече боб, както казват разбирачите във форума, на 20MHz лента. ACK/Distance, пробвай с 10-20% по-голяма стойност от действителната. Пробвай и честотата около 5500МHz. Мощността на радиото... ами не го загрявай много, около 20dB +/-10%.

Пиши после какво е станало!?

п.с. А то било само с 20dB радио, ами намаляй колко ти позволява сигнала.... на -65 го закови!

Редактирано от looper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това AirGrid M5 ли е ? Ако е така, доста добър сигнал вадят за това разстояние.

Пробвай го с TDMI (или Airmax-a) включен. На стейшъна му дай Приоритет: Висок.

Има ли други wireless устройства в непосредствена близост до някое от устройствата ? Ако има такива - в една мрежа ли са ?

Ъпгрейдни устройствата на версия 5.3.3. Пробвай със спектър анализатора да видиш дали има и други които шумят по честотите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи от страната на АП-то сега стейшъна има още един грид който е на АП пробовах всичко не се оправя . Въртях канали - намалях мощности и ко ли не пак така може би двете антени се зашумяват - интересното е .че до сега си работеха без проблем

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

спеед теста на самите радиа какво паказва ... да не ги претоварваш нещо, вземи им смени адаптерите.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво стана но се оправи и не мисля да барам повече доста работи барах сега ще закрели - мисля ,че разбрах от къде е но за пореден път се убеждавам ,че тия гридове за линкове не стават само за клиенти по далечни от клетките

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи там има още един грид - линк за една вилна зона когато линка работи се получава проблела сега не работи и няма проблем :mellow:

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, че ти и с хората е така.

Има човек - има проблем, няма човек - няма проблем ;)

П.П. Това малко off-topic

И сега сериозно: Аз забелязвам сходни проблеми при наличието на 3+ паници на 5Ghz от 60 см с микротици и понеже съм с бордове точно там, и сложих "Nv2 Nstream" на Wireless Protocol и от тогава нямам грижи.

Не съм се задълбавал да чета защо, ако някой знае да сподели :)

Редактирано от Semoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното е ,че днес пуснах линка за вилната и сега двата работят дано се задържи така - поиграх си малко с каналите и смених местата на АП-то да е при клиентската страна и стана за сега ???

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.