Jump to content

Сателитен нет от Vivacom и то почти неограничен


master

Recommended Posts

Малко се изненадах когато чух но си е факт.

http://www.vivacom.bg/bg/residential/prices_and_services/internet_svyrzanost/tooway

Чудно ми е какви ли ще за закъсненията?

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо странно но трафиците и скоростите са малки, закъсненията са високи.

С 800 цена на оборудване + месечни и други такси доста често по-добре с Wi-Fi да се закара нетец до отдалечените клиенти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко инфо: http://en.wikipedia.org/wiki/Satellite_Internet_access

Закъсненията са от около 200 до 900 ms на посока :)

Но пък има покритие абсолютно на всякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо. На повечето места без възможност е за предпочитане пред Н брой пионери продаващи нещо си за интернет. Естествено бтк с чудесния си съпорт ще откаже половината си потенциални клиенти още на старта ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то при тия закъснения не ми е ясно как ще се борят с 3G то :) Да приемем. че на място Х няма как да се докара WIFI или просто е много не рентабилно. Обаче пък като се замисли човек 3G има почти на всякъде :)

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Е то при тия закъснения не ми е ясно как ще се борят с 3G то :) Да приемем. че на място Х няма как да се докара WIFI или просто е много не рентабилно. Обаче пък като се замисли човек 3G има почти на всякъде :)

какво ти 3G в БГ има EDGE и по новото HSDPA (за справка в други евро държави това го има само в големите градове 100к+ човечеца)

пък в БГ на всяка клетка има поне 40 мегабита достъп в малките населени места да не говорим за реално покритие а не ония графики по сайтовете

ВиваСом ще се изхвърлят за пореден път с идиотска технология на над 10+ години и както казва Миле грешна концепция срещу клиента

добре де няколко мобилни клиента може и да се закачат ако се минат да се откажат от услугата на helas-sat.net

а и с този нисък сателит Intelsat 12 почти не вярвам да се навие някой който има малко сиво вещество

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех, къв 3G кви 5 лв. ти като влезеш в асансьора на блока в града и няма 3G , че какво остава за някой забутана хижа в балкана :)

То там и GSM покритие няма. Също и 30-40% от селата нямат 3G (е, верно е че в повечето има по някой "пионер" дет вика Миле )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 3G то не говоря с телефона ами с флашка ( разлика те огромна ). А и защо в асансьора ? Идеята е да се сложи примерно на терасата / покрива и да си имаш нет на вилата като си отидеш. Определено ще е по изгодно от тази оферта която не изглежда толкова лоша но първоначалната такса за техниката е просто адски висока.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко инфо и от мен понеже съм си имал работа с такова оборудване (имам в склада такова и така си стои и хваща прах само :) ), което съм го ползвал за около 1 година от 2003 до 2004 година. Закъсненията са много високи от порядъка на 700 -1000+ ms. Закъсненията не са толкова сериозен проблем а т.н. FAP (fair access policy), което представлява ограничение на трафика за определен период от време а именно (можете да направите 200мб за 24 часа със скорост 6мбпс и след това имате ограничение на скоростта за 10 часа с 256кбпс, след което пак скоростта ви се вдига на 6мпс- това е само пример а не реално как стоят нещата с това, което предлага виваком). Такова решение се предлага от доста време от Видеомакс но на много висока цена на оборудването и на месечната такса.

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да речем 3-4 години може да е имало голям смисъл от подобна услуга, но към момента едва ли има село в BG до което не може да се докара Интернет по алтернативен начин, пък било то и от пионер (в общия случай е за предпочитане). Услугата е добра, но е закъсняла, FAP не може да няма, понеже скоростта е сериозно недостатъчна за голям брой абонати (особено в пиков час).

3G покритието в селата е мит за BG (и добре, че е така, за тези от нас, които се занимават до голяма част в селата), но е въпрос на време мобилните оператори да монтират LTE-тата в градовете, а "старата" вече 3G апаратура за селата, тогава ще е особено кофти момент за много ISP-та в BG (тези, които не са инвестирали в оптики, цифрови телевизии и прочие услуги).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително. В някои населени места хората ще предпочитат да купуват от свой познат отколкото от голяма фирма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

заради това че няма 3Г в момента в селата и има кофти сигнал въобще, поне при нас хората масово хвърлят "флашките" , виваком трудно ще върне доверието на потребителите, а тоя сателитен интернет като чета освен за някой бизнесмен за друг вид потребител не става, интересно ми е как стои въпроса и с метеорологичното време сняг, дъжд ...

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

интересно ми е как стои въпроса и с метеорологичното време сняг, дъжд ...

ако не се лъжа ъплоуда е на 14 гигахерца

за останалото 120см офсет

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм сателитен нет. Между алтернативите "нямам въобще нет" и "имам сателитен нет" категоричено избирам първата !

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.