Jump to content

Изграждане на Wi-Fi точка във магазин


PcTuninG™

Recommended Posts

Става дума за изграждане на Wi-Fi точка във магазин ама е голям Универсален се води от едно време пробвах със UBNT UniFi 802.11n MIMO Access Point но лана му не иска да прати на повече от 10 м а мен това не ме устройва какво бихте ми препоръчали да сложа за да има покритие :mellow: . То е една голяма зала разделена на клетки с дограма :mellow:

Редактирано от PcTuninG™

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ubnt.com/unifi

С това AP скоро правихме един стар комунистически хотел, където обикновените TP-LINKове губиха всякакъв сигнал зад 1-2 стени, а UniFi-то се справяше доста добре. Убеден съм, че обхвата му е повече от десетина метра и то зад стени или през етажни плочи.

Редактирано от asensp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега обхвата е добре Кабела му идва много има ток ама лана се губи иначе с 4-5 метра кабел си работи :mellow:

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв кабел го караш? Спазваш ли подреждането на чифтовете? В краен случай сложи до него един реалентек суич.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела е винаги сеамакс чиста мед да спазвам 5-6 + и 7-8 - и не ще чисто ново от кутията е едното с 5-6 м кабел работи ама това с 10-12 не за суича съм го мислел ама защо като трия да си върви ::)

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми нямам идея точно с това не съм го ползвал по простата причина, че не виждам никакъв смисъл от това у-во. Колко квадрата е тоя магазин и само една зала ли е ? Нещо си в грешка лана ти е 1-2, 3-6! А захранването 4-5 + 7-8 - :)

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми тои е на 2 етажа и приземен на всеки етаж има по едно уни - големи са поне по 300 кв ако не и повече ама с дограми ражделени на първия се справя добре ама от първия до втория кабела става много и само свети а лан няма . Аз за това питам някаква алтернатива нещо друго да препоръчате да сложа :mellow:

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с друг кабел. На мен ми се е случвало напълно изрядни букси да не работят и с прекримпване да заспива. Пробвай кабела с тестер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и смених кабела пак така а е ново от релоуд-а сега ще го пратя да видим какво му е дано ми признаят гаранцията че .....

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за FTP SeaMax сме го пускали с 2 суича от всяка страна на 200м :) Кабела е железен.

За алуминиеви и медни FTP кабели бях чувал но железни? ;D

Това в кръга на шегата 8) но си е за бисерите .Успех с ремонта на устройството!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E да си от Габрово и да не пуснеш шега - няма как :) Дори се забави :D Между другото бъзикаш се ти ама има и железен. На колегата един приятел му прати няколко кашона обаче става само проволка дори е супер за това .. За лан над 30м не върви нормано. Марка - няма , черен на цвят.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.