Jump to content

С какво се носят 60-70 Мбит на растояние 18-20Км


RudY-ElectriC

Recommended Posts

Здравейте искам да попитам с какво обурудване мога да се пренесат 60-70 Мбит tcp на растояние 18 - 20 Км при това стабилни еднопосочно примерно само даун

Примерен вариант МИКРОТИК

1.Борд ?

2.Карта ?

3.Антена + облъчвател ?

Или пък нещо друго

Благодаря предварително

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • RudY-ElectriC

    11

  • Networker

    9

  • Mile

    5

  • jack82

    5

411AH / 433AH ( по-добре ) с някой xr 5 ca + 90см пасатски паници. Щях да ти предложа CM-9 ка но не съм убеден дали ще носи на толкова. И все пак е важно колко пакета в секунда ще трябва да минават да не се окаже борда слабичък.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борда съм го дал за пример иначe по клоня към някое mini ITX основния ми въпрос е за картите и антените и съответно облъчватели 2х2 мимо или нещо от сорта

Бях се насочил към РОКЕТ ама уви след малко четене се отказах нее вариант

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аликс с 500мхз процесор с XR5 (SR5) и 90см пасатски паници ще ти свършат работа за 16-20км и ще карат 70-75мбпс гарантирано.

Имам 2 линка за бекъп на 2 години с аликс + СМ9 с 60см паници но на 12,5км и си карат 70мбпс без проблеми.

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На такова разстояние не бих заложил на "стерео" облъчватели. По скоро стандартни с по 2 антени разбира се ако има място.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

60-70 download и поне 30 upload не трябва ли да има , трудно да не кажа невъзможно постижимо с една платка, насочваш се за бондинг или за N стандарта , колеги някаде бяха писали по форума за линкове с N, до сега аз имам само тестове на маса евентуално може и да излезне нещо, само не разбрах що при мен когато няма трафик през линка с NV2 pinga яко се вдига .. а иначе 3-4мс . иначе ползвай отделни единични облъчватели и чинии не че не е невъзможно и с двойни да стане но ефекта особенно ако правиш бондинг с линкове на турбо ще е доста по - лош.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само за 80Mbps, достатъчен ти е N работещ с един CH (достига приблизително 125-130Mbps half на TCP).

ALIX-а е с достатъчна мощност да изкара и стандартен N с 2-та CH, т.е. стига и за 1. Идейно е да го направиш с 1 CH, така поради голямото разстояние ще може да ползваш единичен облъчвател за параболична антена 60+ см.

Евтин вариант е ползването на RB711 (с вградено радио, 1xCH), макар, че аз бих монтирал 2xALIX-а с по една по-ячка карта тип Ubiquiti SR71-15 (500mW), като ползвам само единия CH за момента, докато не потрябва повече скорост (в последствие с качествени двуполяризационни облъчватели може да се използва максимума на N-а).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента има линк там сложени са 2 нано бриджа единия е във фокуса на 90 см паница (АП-страната) а другия е във фокуса на 60 см паница (стейшан страната) е повече от 30/30 Мбит TCP двупосочно не минават иначе на UDP еднопосочно стига 70 Мбит двупосочно е 60/60Мбит и това тест между два микротика което пък от своа страна ме навежада на мисалта че самия микротик неможе да генеррира повече трафик но това е само предположение след като се следи натовареноста на процесорите на двете машини

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

В момента има линк там сложени са 2 нано бриджа единия е във фокуса на 90 см паница (АП-страната) а другия е във фокуса на 60 см паница (стейшан страната) е повече от 30/30 Мбит TCP двупосочно не минават иначе на UDP еднопосочно стига 70 Мбит двупосочно е 60/60Мбит и това тест между два микротика което пък от своа страна ме навежада на мисалта че самия микротик неможе да генеррира повече трафик но това е само предположение след като се следи натовареноста на процесорите на двете машини

ама сложи поне една запетая, че нищо не се разбира от смисъла... ако правилно съм разбрал бриджа не може да ти прекара повече от 30ФД а на тестове с отделни микротик машини линка ти прави 60фул дуплекс, затова обикновенно говорим за брой пакети в секунда, относно какъ борд да ползваш трябва да съобразиш с платката, примерно ср71 може да не върви добре на 411, по мощните платки искат по стабилни захранвания в бордовете.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какви машини тестваш скоростта, колко прави на TCP само в едната посока (и за up и за down)?

Пробвай да смениш канала, сложи си ACK-тата поне 30% повече от колкото е реалното разстояние.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднопосочно на TCP минават 37-38 Мбит машината която генерира трафика е Пентиум 4 на 2 Ghz.

Мисля си за такива антени цък първоначално само единия чайн а после ако се наложи и двата.

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано за подобно разстояние ако няма бюджет 10-15к значи въобще не са нужни 70+. В 15+ се намират решения за 155FD.... иначе робия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рокет м 5 120см паници и двуполярни облачватели имаме линк на 26 км реален трафик 85 мб еднопосочно -54 сигнал и неси иб,,,те душата с бордове и карти А стъндарта си отива освен ако не е бонд

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

udp или tcp???

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рокет м 5 120см паници и двуполярни облачватели имаме линк на 26 км реален трафик 85 мб еднопосочно -54 сигнал и неси иб,,,те душата с бордове и карти А стъндарта си отива освен ако не е бонд

В една друга тема Велин беше писал че рокетите немогат да носат много пакети :)

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.