Jump to content

Как да избера антена?


Асен Нейков

Recommended Posts

Здравейте, от скоро се занимавам с микротик, още по- от скоро и с wireless. Тоест съм абсолютно начинаещ :) Къде мога да намеря информация за устройство и начини на действие на различните типове антени и как избера точната? Идеята ми е от високо място в града да сложа една антена, с която да правя тестове за обхват, мощности и трафик с Микротик разбира се.Ако може някой да сподели опита си за обхвата на различните модели, които не работят насочено една към друга и не изискват пряка видимост между устройствата. Благодаря ви предварително за помощта и се извинявам, ако не се изразявам правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще помоля администраторите да преместят темата, че май не е правилният раздел.

Редактирано от asensp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в точния раздел за това може да прочетеш доста неща по твоя въпрос. Един от най-добрите производители на антени в нашата родина е писал доста за тях. Ако искаш някой да ти каже направи 1, направи 2 и т.н. едва ли ще ти помогне просто трябва четене и после доста практика.

  • Харесай 1

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, все пак искам един съвет от кой карай да го подхвана :). Видовете антени ги проучих, но примерно оj антена point- to multipoint мога ли се свържа с обикновен домашен wifi рутер и за какви разстояния какви мощности ми трябват. Идеята ми е за някакъв хотспот с какво трябва да започна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.