Jump to content

RB411


iso

Recommended Posts

Значи днес взех един борд за тестове.По принцип ползваме предимно ALIX бордове със DCMA-82 карти ,та прехвърлих една DCMA-82 на РБ411 и с изненада установих че се рестартира когато се активира wireless картата.Та въпроса ми е към тези които ползват този борд:

Със каква карта го ползвате за да не се рестартира,понеже разполагаме само със DCMA-82 и XR5 (която в момента немога да пробвам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нестана при мен този номер,продължава да се рестартира ..... А и вече микротика липсва на този борд :) Има си линуксче и продължава с рестартите.Това ме навежда  на мисълта че проблема не е софтуерен ! Остана вариянта с подбора на картите ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

захранващото напрежение го направи по - високо , пробвах 433 и на 12в се рестартираше няколко пъти но с 18волта работи добре.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 % не е софт проблем.

Рестатартите ти се дължат на неподходящо входно напрежение.

Вземи поне 24V pоне с 1.6A

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не е софт, но при нас има 4 вида захранвания и с всичките го правеше. И не само РБ411 - РБ433 и РБ433АХ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и захранващо напрежение да се подаде,нещата не се променят.Из нета е пълно с подобни теми и май няма решение на проблема освен смяна на wifi картата.

ПС:Гледам има нов биос за този борд,та може  да пробвам с него но едва ли ще реши проблема според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имах този проблем. Оправи се след смяна на картата...

Успех

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес от зор забодох един 411 на импулсно 12в и досега работи без ядове 10-12 часа. Карта compex от тънките 60mw. 100% гаранция, че с тях няма да имаш проблем щом работи коректно през импулсно на 7 кутии от централното захранване в едно село при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги не е в захранването проблема. Пускал съм го и на 5V работи. Е разбираасе 2А и маломощни карти. На входа си има Step (UP) Down Converter. Проблема се дължи на това, че чипсета на картата не сработва добре с този на борда. Сложи картата на едно дъно със същия MikroTik и ще видиш, че ще тръгне. При борда има само една оправия, и тя е нова карта. Примерно CM9. И да успееш да я подкараш няма да е стабилна. По добре си вземи нова карта. ;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Определено проблема не е в захранващото напрежение.Преди известно време бях поръчал R52H , та тия дни ми остана малко време за проба.Борда работи с тая карта,но определено мисля че картата изобщо не лъчи според параметрите във спецификацията ..... Сравнена с DCMA-82 е просто ...... нямам думи.На едно и също разтояние мерено с netstumbler-a разликата е ~7-8 dbm което както и да го погледнеш си е доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

в чуждите форуми пише че с boot loader 2.16 работи добре cm11 skata .а пък в саита на един продавач пишеше с червени букви под продукта че не работи с 411 бордове иначе на пс бачка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Мдаа , картата е ламя . Лапа ток като за световно.

При мен дори се рестартираха някои PC-та с нея , ама иначе на хубаво дъно (с достатъчно ток) нема ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

Да up-на малко тази тема ......

Глася се да взема тази карта за проба:ETC-WL017A

Та няколко въпросчета ми възникват:

1.Чета по полските сайтове че картата работи със RB411,та бих бил щастлив ако някой има поглед върху нещата ....

2.Ако някой вече е закупил карата би ли споделил дали лъчи според предоставената документация а и изработката на картата каква е ,в смисъл да не е като микротикските,правени в кръжока "ръцете ми пречат" и  лъчат както им дойде ........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.