Jump to content

Аномалии в LAN мрежа


Anatoli

Recommended Posts

Здравейте , проблема е следния преди време започнахме изграждане на лан мрежа в едно село всичко е ок до преди няколко дена ,почнаха да звънят абонати че нямат нет , случва се :) ,след няколко часа ми звънят че всичко е наред , и така от няколко дни все по обед им прекъсва нета и вечер към 18:00-19:00 им тръгва утре колегата ще иде да види защо се получава така а същевременно забелязах и нещо странно в сървъра долу на снимката, дали на някой му се е случвало подобно нещо и трябва ли да сменя картата

post-541-0-94696400-1314903558_thumb.png

Редактирано от Anatoli

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

кажи каква е картата

гледам имаш и няколко ненужни пакети

или си първия който си е купил ISDN карта за микротик (само че микротик премахнаха voip поддръжката)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , проблема е следния преди време започнахме изграждане на лан мрежа в едно село всичко е ок до преди няколко дена ,почнаха да звънят абонати че нямат нет , случва се :) ,след няколко часа ми звънят че всичко е наред , и така от няколко дни все по обед им прекъсва нета и вечер към 18:00-19:00 им тръгва утре колегата ще иде да види защо се получава така а същевременно забелязах и нещо странно в сървъра долу на снимката, дали на някой му се е случвало подобно нещо и трябва ли да сменя картата

Изглежда като да не могат да се разберат интерфейса със комутатора на каква скорост да си говорят.

Сетни скоростта твърдо и спри неготейшъна, ако имаш remote достъп, ако ще ходиш до там по добре смени карта и/или комутатор.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто жегата намалява проводимостта на медта в кабела :D

Сложи суич след Тика или някъде по първото парче та да го разделиш.

Със сигурност имаш и други парчета дето няма да ти работят по същата причина :D

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кабела е xcom ftp с носещо меден, разтояние до първи суич е 50-60м картата мисля че е риалтек но не съм сигурен ако някои знае команда с която мога да разбера ще ви кажа със сигурност каква е,интересното е че само 3-ма клиента имат този проблем другите го нямат в логовете не пише нищо , суичоветв са на неомонтана

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да знам го таба но там не показв кои интерфеи с коя карта работи :)

Редактирано от Anatoli

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е обеснено как точно нямат нет и какава е връзката пппое или лан с дхцп или статик ип

50-60 метра е идеално като разтояние не е споменато и дали тея усерс са на един лъч и дали има изобщо тип звезда или тип охлюв

ако е звезда и по другите лъчи няма проблем значи се търси само в лъча от който са усерс

може да е недостиг на захранване кофти кримп loop или бозави ПЦ-та токови удари или спечени суичове в затворени котии неомонтана ми забиват и при мен на токови удари срещал варианти на усерс (win) да им показва X на лана или на един порт да пуска а на другия на пап да няма телефония

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е в един лъч на мрежата,на статик ип са,днес колегите са сменяли суичове но пак неще и неще ,напрежението е 35в в този лъч ползваме неомонтански захранвания

Редактирано от Anatoli

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблемът е решен ,оказа се тъпата лан карта то и други са го имали този проблем обаче не са разбрали ,благодаря на всички който помогнаха с идей

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е нужно веднага да се сменя суич закачаш на този който мислиш че е проблема с лаптоп ако и там няма проблрма е напреди или кофти кримп или кабелче и се почва през суич напред докато се хване проблема освен ако нямаш нещо от сорта да следиш логнати или пинг до абонати така най бързо се лок. проблем по коий суич ако имаш парички сложи някои пико модул на важни точки за да следисх пинг до суич и ще виждаш каде дропи мисля че ти бях показал такова решение за следене на мрежи и влан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е нужно веднага да се сменя суич закачаш на този който мислиш че е проблема с лаптоп ако и там няма проблрма е напреди или кофти кримп или кабелче и се почва през суич напред докато се хване проблема освен ако нямаш нещо от сорта да следиш логнати или пинг до абонати така най бързо се лок. проблем по коий суич ако имаш парички сложи някои пико модул на важни точки за да следисх пинг до суич и ще виждаш каде дропи мисля че ти бях показал такова решение за следене на мрежи и влан

Както колегата казва закачаш се с лаптоп за последния суич и пускаш пинг с пакет 65500 до лан адреса на сървара и трябва да ти искарва около 14мс пинг гледай 100 пакета и ако всичко е стабилно нямаш проблеми в трасето и търси други варианти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофтито е че не до всички има пинг поради това че имат включени защитни стени

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофтито е че не до всички има пинг поради това че имат включени защитни стени

за тази щел има не само ping а и arping

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.