Jump to content

Интернет радио сървър


master

Recommended Posts

От доста време се замисляме да пуснем и все не остава нито време нито походящ хардуер. Но има неща който нещо не мога да реша. Та идеята ми е да се сложи на едно ITX дънце с някакво да атомче един линукс най-вероятно Debian и някой от стандартните там програми Icecast примерно. Някой пускал ли е и какво е положението от гледна точка на тази машина да е харда с музиката локално един вид. И с добавянето на нови песни през remote или да са на отделен сървър който ще е примерно NAS и да си ги чете по лана?

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

не знам колко стриима си планирал на тази машина или ще ползваш кастер след нея

но определено помисли за свързаност

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Един стриим само :)

колко слушатели?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ти трябва сървърно съдържание така ще бягаш от дебнене за незаконни фаилове

питаш някои радиа доста често са сагласни за реклама правиш им едно огледало на сайта и линк да слушат и кастваш

работил сам го под дебиан работи но нямах много желаещи макс 5 усерс едновременно от общо 400 :) поседно работеше преди 5 години с радио витоша мисля че беше нямаше никакви грижи от към ресурси единствено спираше когато им падне тяхният каст.Ако са доста които ще слушат мисли както каза 11111 за свързаност и добър пиринг към каста на радиото което ще пускаш. пускал сам и с VLC от една улична камера striim под windows но там ми ядеше много памет и на 2 дена рестарт на ПЦ-то щото блокваше.Каста на радиото беше на celeron 600 s 512 ram debian мисля че тогава версията беше 3.1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз мисля един атом 2ядрен да сложа и там колкото рам държи дъното. А за рестриим мислех но на di.fm. Иначе за съдържанието не ме притеснява по простата причина, че няма да има песни, сетове който ги има на някой места в нета и реално дали ще си ги свали някой от там или ще ги пускам аз като стреам няма никаква разлика да не говорим, че там не се търсят авторски права!

  • Харесай 1

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто ползвай shoutcast пусни на някой щайга 1 winamp с плъгин за shoutcast-a и да върти песните там и чиста работа.. и става за 5 мин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да но не ми се иска да е под win. Просто се чудех как стоят нещата с ремоте поддръжката тъй като машината може изобщо няма да е в моя град.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

нищо не пречи музиката да е на другия край на света

http://www.bukisa.com/articles/120820_build-your-own-shoutcast-internet-radio-station

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Имам работещ рестриим на 10 радиа локално базиран на icecast.Машината не е нещо особено като хв. и не е предназначена за това,но не съм забелязала да се товари от тия процеси.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.