Jump to content

Лан контролера на RB411AH


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Преди малко намерих документацията и схемата на свързване на чипа който е самия лан контролер..Както си и мислех там пройзводителя е дал че има развързващ трансформатор на входа от към лана.Обаче на платката на борда няма :o Което е много трагичен факт.Взех да се замислям да не е вграден в RJ конектора на платката но ме ми се ще да го отварям, че е в гаранция още..Конектора си е по-големичък от стандартните по лан-картите.. така, има надежда да е вътре..Но пък на RB450 е външен трафа :) Някой имали мнение по - въпроса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да формулираме въпроса на английски и да питаме support! Ако са спестили важни елементи да ги тропнем и да искаме нови модели рутербордове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да възможно е само, че колко им пука !? И колко ще ни обърнат внимание.. Имам още малко проблеми по намиране на документацията на един елемент който ако се окажа прав.. се явява защита на входа на чипа.. но това не оправдава ако няма найстина развързващ траф!Ето го и въпросния който ми създава главоболия с намирането..  :-[

p.s. честито Ти повишаване  8-) & да почерпиш  ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

щом има такава защита с диоди определено няма траф за галванично разделяне, спестили са го .. лоу кост решения са все пак това :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм сигорен на 101% че има.. но ако не намеря документация... ще го духна със станцията за горещ въздух.. ако е за защита и без него ще работи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

е измери го с омметър ако е галванично не трябва да има връзка между крачетата и контактите на лан буксата

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОФ така ми се спи, че докато загреяяяяяяяяяяяяя хаха прав си много!1-2 -късо от към входа и от към изхода, но 1ви на входа и 1 ви на изхода на конектора не е късо ами към 130 ома и то това ме лъжи ако има резистори от 1 ви към маса на входа и изхода.. Значи все пак има траф!Което найстина ме зарадва много :) Ето и сайта на пройзводителя на RJ конектора http://www.gkong.com/html/products/47/479294.asp . Лошото е, че от към ремонтна дейност е малко по-труден :)

п.п. ето го и предполагаемия елемент от вътре и ако е така 100% си е защита ... . Но да не се подведе някой тя е след трафа който разделя галванично и това че е там не оправдава спестяването на друга на лан входа!Тъй като тя "пази" само чипа но не и трафа който най-често гори..

п.п.2 И все пак както каза NetworkPro да им пишем.. е няма да е по тоя въпрос тъй като са си изпълнили работите "по-учебник" Но факта, че кондензаторите на захранването са марка su`scon не е по-малко обезпокойтелен... и затова бих им драснал един майл.. Платката е предвидена за смд  който почти сигорно ще са по-читави но дали при нас пристигат с куците или само проектанта на платката си е вързал гащите божа работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши го на БГ аз ще го преведа, ще стартирам тема във техния форум и ще им пратя и имейла хе хе :)

Много се радвам че има трафове за галванично разделяне !  8-) рутерборд рулз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.