Jump to content

рокет м5 150 мб лан


jack82

Recommended Posts

днес говорих с един приател и ме светна че нещо правили на лана на рокета и карал 150 мб някои някакви идеи за това побалгаряване

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

с гигабитов чип вероятно :D

да пусне снимков или видео материал да повярваме

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес говорих с един приател и ме светна че нещо правили на лана на рокета и карал 150 мб някои някакви идеи за това побалгаряване

Да не е 100 в едната и 50 в другата посока? :)

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачат му на USB порта Гигабитна карта :P .После го "учат" да говори през нея :lol: Хих ако има друг начин да се накара някой от 5 те Лан порта на AR7240/AR7241 на направи трънк(Убнт софтуер) или да се пусне Гигабит да се обади :) Камиона на Ариана ще пътува за него 8)

За мен те такова животно нема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи невъзможно е така да разбирам дано следващата сериа на убнт да са с 1гб лан а за м сериата все ми се струва че софтуерно кара повече но лана го реже може и да греша става дума за рокет,нано м5 а с карта ср7 пц някои постигал ли е повече еднопосочно говорим за над 100 мб

Редактирано от jack82

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за мен е невъзможно да прекараш над 100Мбит през 100Мбит порт освен ако няма някакъв механизъм за компресия по софтуерен път. UBNT не съм чувал да имат такава.

Иначе за повечко скорост Микротик + Гбит . Убнт само за ниско бюджетни места и скорости до 100Мбит :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

при бордовете на МТ с 3-те лан порта може и да се докарат към 270 мегабита

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имаше едни руснаци, които клокнаха тактовия генератор на 100Mbps LAN карти и докарваха около 130Mbps, но тук по скоро става дума за нещо друго или за базик :)

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за лан карта на пц сам виждал 150 мб на микротик да прекарва реален трафик от клиенти а лан картата е водят упто200мб но дали 200 ще хвани незнам варираше от 130 мб до 150 и струва 9 лева самата карта а за рокета има някакав базик както каза колегата ама маи никои незнае ;)

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не че нещо но няма как да прекараш над 100Мбит на физически интерфейс.

Иначе за тези 200Mbit си по скоро "чел недочел". 200Мбит са Full-Duplex това е китайски пазарен трик в описанието на такава карта вероятно пише 100Base-TX 200Mbit/sec.

Иначе с вдигане на тактовата честота на PHY то може, но това става четимо само ако отсреща имаш още една клокната карта. Това нещо е не съвместимо с други устройства 100Мбит.

Баси икономията . Тва e за хора с мнооого свободно време и клиенти с железни нерви. Сложи си един Микротик дигни 180Мбит на лана и се радвай. ;)

Редактирано от bobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да е и китаиски трик ама микротика показа друго 130 мб да вървят сабота вечер еее неказвам че ще дигне 200 мб ама си кара над 100

Редактирано от jack82

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

10/100/1000Mpbs (Half Duplex) 20/200/2000Mbps (Full Duplex)

през интерфейса минават двупосочно 200 мегабита

само че това го може всеки лан чип

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.