Jump to content

Мултикаст през wireless


smacker

Recommended Posts

Днес си играх с един наностейшън 5 и рокет м5 да ги видя как се държат при мултикаст.

Учудих се! Работят до 24-26 мегабита, при сигнал на -80. При това 12 мегабита HD канал го прекарват + около 5-7 мегабита TCP трафик, като интересното е, че един вид има приоритизация на мултикаста. Но без проблеми върви и 23-25 мегабита мултикаст.

Утре ще го тествам с рокета и от другата страна 3 нанота за да видя какво ще стане.

Та всъщност въпроса ми е, някой тествал ли е да прекара мултикаст през микротици и какви са резултатите ? Интересно ми е дали ще минат стотина мегабита мултикаст ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...
  • Администратор

ubnt се държат добре , имаш ли примерна конфигурация как да се прекара мултикаст през бондинг на Мт,?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

не съм тествал булет но мисля, че всички продукти на убнт ще работят сходно, въпроса е, че за убнт 40мхц лента над 23км е невъзможно.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

принципно убнт се държат добре, ама в лабораторни условия. В реални - клекат сериозно.

За булета .... слабичко ми се вижда това устройство. Все пак е с една пляризация и не развива по-голями скорости.

МТ са зле с Мултикастите. Доста четох на сайта им и се оказва, че много зависи в каква посока върви. С бондинг не съм си играл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ми имам работеща двойка нанобридж на 20мхз лента на 34км и носят 50мбит мултикаст, пробвах и бондинга но мултикаста не търпи балансинг на 50 мбит,(по 25 на карта) ако върви само през едната влан карта няма проблем

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте,

имам следния въпрос : 

Днес при тестове да пусна мултикаст ( 50 Mbps ) през линк изграден от RB912UAG-5HPnD-OUT наблюдавах че на етернет интерфейса трафика бе 50 Mbps толкова колкото пускаме , но трафика на wlan интерфейса бе двоен :( . Линка е в конфигурация bridge - station wds с nv2 , като HT Tx Chains : Ch0 и Ch1 , съответно HT Rx Chains : Ch0 и Ch1.

И на двете устройства Multicast Helper е сетнат на full , за да тръгне multikast-а

Питам се дали проблема няма да се оправи ( с двойния трафик ) ако твърдо укажа Tx и Rx през кой Chain да минават ?

Дайте предложения !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Отговорено (Редактирано)

Разкарай WDS той е за убнт дет не го разбират това с преноса на мак адреси

мултикаста го карай в тунел желателно е за да няма "оттечки"

Редактирано от 111111
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм те разбрал трябва да имам следното :

конфигурация : bridge - station bridge

WDS - disable

EoIP tunnel добавен към портовете на bridge от където ще махна wlan и ще останат само ether и EoIP tunnel 

 

 

 

мултикаста го карай в тунел желателно е за да няма "оттечки" 

Честно казано това точно нямам идея как да сторя ?  

общия трафик през линка ми е :

няколко VLAN-a за Интернета на абонатите + VLAN с мултикаста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

След като имаш влани само си направи бридж без WDS

нищо друго

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

С микротик съм карал , но без вдс и нямаше никакви дублирания на трафика, пробвал съм и с ЕОИП също работи.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес направих тестовете без WDS - и нещата заработиха - мултикаст 50 Mbps + 90 Mbps Интернет

Пробвах в два варианта : bridge-station bridge  и  bridge-station bridge + EoIP tunnel

Едно само ме притеснява : Мултикаста може да бутне трафика с цел стабилизиране на линка ( до колкото ми е известно ) , което ще изиграе лоша шега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Отговорено (Редактирано)

Днес направих тестовете без WDS - и нещата заработиха - мултикаст 50 Mbps + 90 Mbps Интернет

Пробвах в два варианта : bridge-station bridge  и  bridge-station bridge + EoIP tunnel

Едно само ме притеснява : Мултикаста може да бутне трафика с цел стабилизиране на линка ( до колкото ми е известно ) , което ще изиграе лоша шега

Ще пробваш ли и bridge-station bridge + MPLS/VPLS/ вместо EoIP tunnel?

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробваш ли и bridge-station bridge + MPLS/VPLS/ вместо EoIP tunnel?

Това как да го разбирам ? 

Че ще е по-добре като комбинация ??? , или че съм се увлякъл с опитите ???

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Да, ако не е проблем да тестваш и да споделиш резултата от такъв бридж - може да се окаже по-добър и процесорно разтоварващ за у-вата спрямо eoip !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.