Jump to content

Приемате ли невежи с желание за развитие


Au3aK

Recommended Posts

Имам желание за развитие!Не съм много "на ти" с MikroTik,и, все пак, бих желал да го разбера, благодарение на вас!Не всеки се е родил с лаптоп в ръцете,но мисля че , има хора, които биха ми отговорили на тривиалните въпроси! :( Четох малко за каналите на някои радиа, но искам да знам как се сменя каналът на MikroTik от 1-12 на 5GHz.По пътя на дедукцията, си мисля, че може да е на база честота.Може ли някой да ми даде някакъв отговор?

Предпочитам Невъзможното, което убеждава пред Възможното, което звучи Неубедително! "Аристотел"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

по начинаещ от твоя въпрос:

имаш ли някаква техника пред себе си ?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз малко не можах да ти разбера въпроса ,искаш да си смениш канала на 5Gh обхвата така ли ?? ако съм те разбрал правилно ,да канала се сменя на база честота същото е и при 2.4 обхвата

Редактирано от Anatoli

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по начинаещ от твоя въпрос:

имаш ли някаква техника пред себе си ?

Закупх си RB435G с карта SR71-15 и, след 2 денонощия четене на документация и един стек цигари, не успях да си вдигна скоростта до 200Мбит-а!Някой може ли да ми каже точните настройки?

Предпочитам Невъзможното, което убеждава пред Възможното, което звучи Неубедително! "Аристотел"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закупх си RB435G с карта SR71-15 и, след 2 денонощия четене на документация и един стек цигари, не успях да си вдигна скоростта до 200Мбит-а!Някой може ли да ми каже точните настройки?

Колега, нищо не ни казваш. За да можем да ти отговорим ни трябва информация и то много. Например с какво посрещаш от другата страна, на какво разтояние, какви антени ползваш, и с какви настройки си в момента. Имай в предвид, че 300Мб/с ти е дата реит в действителност е невъзможно за постигане на такава действителна скорост. Bandwidth test правил ли си и какви скорости ти е показал. Правиш първо на udp протокол и след това на tcp протокола, казваш ни и тях.

С нетърпение чакаме тази информация за да можем да ти помогнем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, нищо не ни казваш. За да можем да ти отговорим ни трябва информация и то много. Например с какво посрещаш от другата страна, на какво разтояние, какви антени ползваш, и с какви настройки си в момента. Имай в предвид, че 300Мб/с ти е дата реит в действителност е невъзможно за постигане на такава действителна скорост. Bandwidth test правил ли си и какви скорости ти е показал. Правиш първо на udp протокол и след това на tcp протокола, казваш ни и тях.

С нетърпение чакаме тази информация за да можем да ти помогнем :)

Значи,облъчвателите и погтейлите са на на микротик(двоен облъчвател)а самите парабули са на НЕТ-А.Разстоянието е 12-15 км.На bandwidth теста ми да ва лавиране от 20Мб/с до 160Мб/с, когато зад всяко от устройствата ap-bridge <----> client bridge ми дава при прехвърляне на данни с два лаптопа на филми от 2-те страни 130Мб/с(качва пада, от лаптопа зад client bridge ap-то)и про тегленете на филми от ap-то в режим ap bridge, същите стойности.Когато започне теглене от двата лаптопа,шернати зад антените в една мрежа скоростта пада на 50Мб/50Мб , а не е 130/130 Мб.

Реално 2 клаптопа, зад всяка по антените.Микротик RB435G и двата wireless карти SR71-15 .

Настройки на антена 1

mode Ap bridge

frequency 5GH-onlyn

channel 5320

protocol nstream nv2 802.11

channel super channel

Rxchain 0,1

Txchain 0,1

AMDPU 0,1,2,3,4,5,6,7 (само "0")

wds disabled

wds bridge disabled

другата

mode Station bridge

frequency 5GH-onlyn

channel 5320

protocol nstream nv2 802.11

channel super channel

Rxchain 0,1

Txchain 0,1

AMDPU 0,1,2,3,4,5,6,7 (само "0")

wds disabled

wds bridge disabled

Гледах едни антени на една друга фирма, че на interface wireless monitor i interface wireless pr advanced дава rate 300Мб/300Мб.Да!Не е реално но го изписвяа при командите, а намен мо дава 216/243 или 150/150 и т.н. Може да пропускам някоя тънкост, но не мога да намеря материали за четене, за да си реша проблема.Намерих някакви там целият курс ала-бала,но половинарта са на английски, а другата половина на патагонски!Не мога да пратя снимки на настройките си сега,защото първо ще ги настройвам,но след акто нацеля идеалната видимост на антените ще вляза и ще пратя снимки!

П.П. Благодаря за човешкото отношение!Мислех че е станало дефициртно,както говорят родителите ми!

С уважение: Алекс

Предпочитам Невъзможното, което убеждава пред Възможното, което звучи Неубедително! "Аристотел"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.