Jump to content

Изпълнение на скрипт по желание


Recommended Posts

Здравейте!

От известно време ползвам микротик рутер в къщи за да си пускам компютъра отдалечено.

Доста неща прочетох и доста ми бяха казани наготово (информацията в интернет е супер объркана и направо човек понякога го заболява глава дорде научи нещо ).

Общо взето от всичко което чета , разбирам само кое как се прави, но не и защо се прави точно така. Това неразбиране на нещата като цяло, ми пречи да прогресирам и да утвърдя знанията си така че да се възползвам от тях.

Затова бих искал ако може някой с две , три думи да ме осветли относно скриптовете.

Команди, синтаксис, правила на писане ... всичко това може лесно да се научи , но ми трябва основата.

Къде стоят тия скриптове? По какъв начин се пускат. Абе ... искам да си го представя , да знам как е организирано.

Видях че има задаване на време на изпълнение на даден скрипт.

А всъщност бих искал да знам дали има начин скрипт да следи за команда и да се стартира при написването и. Или нещо подобно.

В общи линии искам да пиша команда съдържаща мак адрес и тъй като не го помня се налага да влизам в ARP таблицата да го гледам, после ... и тя става дълга и широка.

Бих искал цялата команда да я запиша като скрипт ,но не знам как мога да го стартирам по желание - примерно с определена команда ли как?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

http://www.mikrotik.com/documentation/manual_2.5/Basic/Scripting.html

http://www.mikrotik.com/testdocs/ros/2.8/appex/scripting1.php

http://wiki.mikrotik.com/wiki/Main_Page

няма точен отговор

имаше няколко версии с поддръжка на LUA език но отпадна

инак скрипта е действие с анализ на резултата

тъй нареченото IF THEN ELSE

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линковете. Лесно достъпни са и неведнъж са ми попадали. Бих предпочел да разбера не как се правят отделни скриптове , а как въобще е организирана работата със самите скриптове- местонахождение, начини на стартиране, и други общи неща. На пръв поглед в линковете намирам само готови решения. Аз не искам готови- мога и сам да ги напиша след като намеря коя команд какво значи. Просто исках с няколко думи основата...

if-then-else са ми любимите :)

Все пак ще прочета и да видим.

Прочетох.

Доста добре обяснено. Стана ми ясно. Запис на скрипт, стартиране,времево позициониране и прочие. Само дето в примера е посочен символ { а в моята версия действа символ "

Благодаря.

Редактирано от TiratroN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.