Jump to content
  • 0

RB750 странно поведение днес..


master

Въпрос

Борда е конфигуриран по следния начин - прави просто един нат и има няколко правила за лимитиране на на определени IP адреси от към скорост. Версията е 5.5 и работи вече с 45дена uptime (без UPS) което си е голямо постижение :lol: . Трафика през него е смешен и рядко минава 20мегабита в повечето време е под 2-3мегабита и съответно натоварването на процесора си е в рамките на 1-5%. Днес влизах случайно и ми направи впечетление, че процесора се товари в границите от 40 до 80% което беше странно тъй като от към лан-а нямаше активни потребители. Забелязах в Interfaces че на WAN порта има трафика от 10-15 мегабита който на LAN-а го нямаше така и не успях да разбера този трафик от къде е .. но след като дадох disable на WAN порта и после дадох enable всичко се оправи :blink:

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Борда е конфигуриран по следния начин - прави просто един нат и има няколко правила за лимитиране на на определени IP адреси от към скорост. Версията е 5.5 и работи вече с 45дена uptime (без UPS) което си е голямо постижение :lol: . Трафика през него е смешен и рядко минава 20мегабита в повечето време е под 2-3мегабита и съответно натоварването на процесора си е в рамките на 1-5%. Днес влизах случайно и ми направи впечетление, че процесора се товари в границите от 40 до 80% което беше странно тъй като от към лан-а нямаше активни потребители. Забелязах в Interfaces че на WAN порта има трафика от 10-15 мегабита който на LAN-а го нямаше така и не успях да разбера този трафик от къде е .. но след като дадох disable на WAN порта и после дадох enable всичко се оправи :blink:

в кракнатата версия на 2.9.27 преди съм имал подобен проблем. Имах интерфейс agregate който генерираше незнайно какъв но голям трафик, който товареше процесора, без да минава голям трафик през ван лан.

Имаш ли такъв интерфвйс ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Странното е, че имаме доста рутери с 2.9.27 и има някой който са от няколко години в някоя маза и не се е налагало дори да ги гледаме. А този който си е заводски се издъни е то вярно не е кой знае какъв проблем но все пак не е приятно. Конфигурацията е следната има един WAN и 2 лана като последните са в бридж за да се избегне един суич в случая. Прави нат на няколко ИП та и има шейп. Във firewall има елементарни правила за "защита" общо взето нищо ново под слънцето..

От среща на WAN-а му има суич на около 20м с FTP Seamax. Сменян е порта там не е от това...

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Че 750 поддържа суич на 2 порта за какво ти е бридж?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В началото беше така после го направихме както "суич" но нали едно нещо като работи не се пипа и доста време караше в бридж и съм се подвел.

p.s. И да бъда по точен LAN2 е с отметка "master port LAN1"

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

е минаха няколко дена и пак се започнаха проблемите. Всичко си работи но пак се появява този трафик. В момента е с 5.6, гледах пак в торч-а сега се вижда като трафик но ip то е 0.0.0.0

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

е минаха няколко дена и пак се започнаха проблемите. Всичко си работи но пак се появява този трафик. В момента е с 5.6, гледах пак в торч-а сега се вижда като трафик но ip то е 0.0.0.0

Пробвай с различен адрес на ван от настоящия,и си прегледай маските. Какво имаш пред този борд ?

Мисля че получаваш трафик които не е предназначен за този адрес,и обикновено така става когато отпред има насрени линукси и нат.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

този трафик има ли си протокол?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

преди него е слак. С промяна на ip то не се оправя, маските са наред. Портокол не ми показва торча. Оказа се че проблема се наблюдава на почти всички рб та и радиа

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Какви адрес/и имаш на ван.Слака прави ли някакъв мап ?

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

реални са адресите, иначе проблема е решен. Един домашен рутер е правел тия магарии. Благодаря на всички за отделеното време.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.