Jump to content

Относно суперчанела


lubitel

Recommended Posts

Здравейте, от любопитство си сложих 3.22(за него имах кей със суперчанел).Картата ми е СМ9. Всичко си е наред,показва всички канали, но се оказва, че на суперчанел-а се връзва само на няколко определени стойности(канали). Излиза, че може да се ползват само определени канали - аз ли греша или има настройки, които не съм направил. Примерно давам на 5Gh 10mh канал 4990 за проба, но не го открива другото устройство(е и на двете настройките са еднакви - едното bridge, а другото station). Може ли някой да ми помогне да разбера в кое е причината?! Предварително благодаря:)

Редактирано от lubitel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от любопитство си сложих 3.22(за него имах кей със суперчанел).Картата ми е СМ9. Всичко си е наред,показва всички канали, но се оказва, че на суперчанел-а се връзва само на няколко определени стойности(канали). Излиза, че може да се ползват само определени канали - аз ли греша или има настройки, които не съм направил. Примерно давам на 5Gh 10mh канал 4990 за проба, но не го открива другото устройство(е и на двете настройките са еднакви - едното bridge, а другото station). Може ли някой да ми помогне да разбера в кое е причината?! Предварително благодаря:)

Залагай настройки без указани MHz, т.е. чисто 5G или 5GHz-turbo.

Също, ако линка е в реални условия (не "на масата"), на определени честоти може да не могат да се закачат, понеже антените не излъчват равномерно в целия банд, т.е. има зависимост от антена (облъчвател), сила на сигнала и прочие.

Отнема време да се свържат устройствата, понеже се сканира целия банд, ако знаеш в кои диапазони ще работиш, можеш да ги зададеш на клиентското устройство в полето "Scan List", пример: 4900-5200, така ще сканира само там и ще се намират по-бързо.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагай настройки без указани MHz, т.е. чисто 5G или 5GHz-turbo.

Също, ако линка е в реални условия (не "на масата"), на определени честоти може да не могат да се закачат, понеже антените не излъчват равномерно в целия банд, т.е. има зависимост от антена (облъчвател), сила на сигнала и прочие.

Отнема време да се свържат устройствата, понеже се сканира целия банд, ако знаеш в кои диапазони ще работиш, можеш да ги зададеш на клиентското устройство в полето "Scan List", пример: 4900-5200, така ще сканира само там и ще се намират по-бързо.

Благодаря за отговора, но не разбирам защо не мога да ползвам всички канали - проблема в картата ли е или в нещо друго. Искам опитно на масата да ги вържа примерно на 4900 но изобщо не го намира не да е лош сигнала. Разстоянието е около 1 метър едно от друго устройствата. Ползвах и RB711-5Hn със 4.14 но и при тях е същата работа. Дава, че има такава честота но в черно ми дава, че мога да се вържа само на определени честоти. Вярно на 5гх 10Мгх са, сега ше ги сменя на чисто 5Гх да са и дано да е в това проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

избран сканлист от двете страни и суперчанел,провери дали нямат други различни настройки, и сложи някакви имитации на облъчватели поне.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

избран сканлист от двете страни и суперчанел,провери дали нямат други различни настройки, и сложи някакви имитации на облъчватели поне.

Е, естествено че съм сложил облъчватели. Така си го пишеше и на лепенката на бордовете:). Впрочем някой тествал ли ги е в реални условия бордовете как се държат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, естествено че съм сложил облъчватели. Така си го пишеше и на лепенката на бордовете:). Впрочем някой тествал ли ги е в реални условия бордовете как се държат?

За 711-5Hn-M ли говориш?

Аз работя с тях и съм горе долу доволен, на 5км udp теста ми дава 118Мб/с. Ако не си го направил на стейшън-а сложи и там суперканала и закови честотата, общо взето гледай с каквито настройки ти е бриджа така и на стейшън-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.