Jump to content
  • 0

Помощ за Хотспот


wasil2011

Въпрос

Ако може накой да помогне

имам следната постановка

имам пуснат Хотспот на микортик

раздава на оторизираните клиенти адреси от 192.168.3.2 до 192.168.3.254 мрежата е 192.168.3.0/24

обаче клиентите могат да се виждат един друг мога ли без да променям маската да ги забраня да се вижат един друг

и втори пороблем

клиентите не могат да влизат в aha.bg

когато влязат в сайта и се отиризират с усер и парола им изписва "Colimn 'ip' cannot be null"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

За aha-то - просто сложи правила да не минава през Proxy.

За да не се виждат клиентите помежду си - иключи default forward на wireless интерфейса на който е ХотСпот-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За aha-то - просто сложи правила да не минава през Proxy.

За да не се виждат клиентите помежду си - иключи default forward на wireless интерфейса на който е ХотСпот-а.

този проблем с aha.bg съм го имал винаги независимо дали има хот спот или всико е пуснато по дефолт

default forward това не знам каде да го изключа това го има на wireles рутерите аз такива нямам всичко е по лан. На компа кадето е инсталиран микторика няма такава настройка или поне не я видях. фаервала и нат са по дефолт не съм добавял нищо там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

forwarding-a по лан няма как да спреш освeн ако клиентите не са ти закачени на отделни портове или на умен суич

за сайта вероятно защото всички излизат с едно и също ип

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако може накой да помогне

имам следната постановка

имам пуснат Хотспот на микортик

раздава на оторизираните клиенти адреси от 192.168.3.2 до 192.168.3.254 мрежата е 192.168.3.0/24

обаче клиентите могат да се виждат един друг мога ли без да променям маската да ги забраня да се вижат един друг

и втори пороблем

клиентите не могат да влизат в aha.bg

когато влязат в сайта и се отиризират с усер и парола им изписва "Colimn 'ip' cannot be null"

Ако клиентите са е един мрежов сегмет и ползват МТик само като NAT за достъп до Интернет, няма как да им забраниш да не се "визждат", понеже през МТик-а минават само заявките за мрежи извън локалната. Всяка заявка към локално PC минава директно през комутатора към даденото PC и не се допитва до МТик-a.

Ако искаш да не се "виждат" без маски, смени комутаторите с такива, които поддържат VLAN-и и ги филтрирай по портове (евтин вариант е с комутаторите на неомонтана).

Друг вариант е да си пуснеш PPPoE server на МТик (тук ще ти отпадне нуждата от оторизация с хотспот, понеже всеки user ще си има парола), по този начин прекарваш тунели през локалната мрежа, тунела се терминира в МТик и може да добавиш филтри да не се "виждат" локалните PC-та.

Относно второто, вероятно твоя ISP има прокси сървър и от там идва грешката ("Column 'ip' cannot be null") - по-старите версии на Squid имаха проблем с динамичните сайтове (ако такъв софтуер ползват).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.